II NIEDZIELA  WIELKANOCY – CZYLI MIŁOSIERDZA BOŻEGO
  1.     Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Bożego, którego hasłem są słowa papieża Franciszka „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. Zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która przed Najświętszym Sakramentem  w wersji śpiewanej poprowadzą grupy parafialne. Do modlitwy zostaną włączone intencje, które można wrzucać do skrzynki stojącej przy Ciemnicy. Każdy kto dzisiaj odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego może uzyskać odpust zupełny. 
  2.     Dzisiejsza niedziela to również święto patronalne Caritas, dlatego z serca składamy serdeczne podziękowania na ręce Pani Prezes Agnieszki Ryniewicz wszystkim naszym wolontariuszom Parafialnego i Szkolnego Zespołu Caritas za ich ofiarną i cierpliwą posługę dla dobra biednych i potrzebujących w naszej parafii a nawet w wymiarze całej Gminy Dębe Wielkie. W ich intencji jest sprawowana specjalna Msza Św. dzisiaj o godz. 10.30.
  3.    W przyszłą niedzielę 23 kwietnia Caritas organizuje akcję „Niedziela Chleba”, prosimy o mniejsze zakupy pieczywa, aby móc spróbować naszych poświęconych bułek i chleba. Cały zysk z tej akcji przekażemy na wsparcie zbiórki na leczenie pana Zbigniewa Sadocha, który uległ wypadkowi i obecnie czeka na kilka operacji rekonstrukcji twarzoczaszki. 
  4.    Za tydzień w niedzielę 23 kwietnia w dzień imienin bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy gościć Pana Sławomira Kaczora – świeckiego promotora kultu męczennika, który przez słowo świadectwa przybliży nam Jego osobę i duchowe dziedzictwo. Przez cały dzień będzie można obejrzeć w kościele przejmującą wystawę poświęconą księdzu Popiełuszce, a po każdej Mszy Św. przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć oryginalne nagrania 16 kazań bł. Ks. Jerzego wydane na płytach.
  5.  Również w przyszłą niedzielę rozpocznie się XV Tydzień Biblijny pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego”. Wspólnota św. Piotra i Pawła będzie czytać przed Mszami św. fragmenty Pisma św., a przy wyjściu z kościoła będzie można wziąć karteczkę z oznaczeniem urywka Biblii do samodzielnej lektury w domu.
  6.     Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para: Mateusz Hajdacki kawaler z par. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie i Małgorzata Batycka panna z par. tutejszej.
  7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobranie gazetki „Lumen”.  
  8. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Ś.P. Teresę Marię Siwak. Wieczny odpoczynek…