III NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godz. 11.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie świecenia biskupie. Ze względu na epidemię i obwiązujące zasady liczenia wiernych liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Św. na diecezjalnym kanale SalveNet oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.
 2. Zapraszamy na Roratnie czuwanie z Matką Bożą, sprawowane o godz. 7.00.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze Rekolekcja Adwentowe, które poprowadzi ks. Robert Pawlak – Proboszcz parafii w Chrośli. Program Rekolekcji wywieszony jest w gablotach i podany na stronie internetowej parafii i Facebooku.   
 4. Również w przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 10.30 naszych 7 kandydatów zostanie włączonych do posługi ministranta.
 5. Prosimy o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy przed Świętami dnia 23 grudnia.
 6. Przy ołtarzu  Matki Bożej, wystawione są poświęcone opłatki. Ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na dokończenie odnowienia ołtarza głównego, którego już w większej części możemy podziwiać. Dziękujemy  za każdy dar serca na ten święty cel.  
 7. Pd chórem jest ustawione stoisko „Wigilijne Dzieło Pomocy”, na którym można zaopatrzyć się w świece. Cały dochód jest przeznaczony na zakupy świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Na choince zostały jeszcze kartki z informacją o konkretnych paczkach, które można przygotować dla rodziny, osoby samotnej czy paczki słodyczy dla dziecka. Zapraszamy do udziału w tej akcji i prosimy o dostarczenie paczek do 20 grudnia do siedziby naszego Caritasu lub do kościoła.  Na choince wiszą również symboliczne węgielki. Wrzucając ofiarę do skarbonki można nas wesprzeć w zakupach opału na zimę dla najbardziej potrzebujących. 
 8. Podczas najbliższych dwóch Niedziel Gromada Wilczków działająca przy Parafii przyłączy się do zbiórki środków dla osób potrzebujących w naszej parafii. Dzieci przygotowują własnoręcznie wykonane pierniczki, ozdoby choinkowe i inne drobne upominki świąteczne. Wyroby będą wystawione na stoliku Caritas pod chórem. Prosimy o włączenie się również do tej akcji, aby docenić zaangażowanie dzieci w pomoc ubogim.
 9. Dnia 10 stycznia 2021 roku zostanie odprawiona Uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich małżeństw, które w roku 2020 obchodziły swoje jubileusze. Po Mszy Św. odbędzie się koncert galowy. Prosimy o zgłaszanie się do nas jubilatów, którzy chcą w tej uroczystości uczestniczyć, abyśmy mogli przygotować specjalne pamiątki.
 10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para: Bartłomiej Brączek kawaler z par. tut. i Małgorzata Jaworska panna z par. M.B. Częstochowskiej w Warszawie.
 11. Bóg zapłać za złożone ofiary na nową podłogę: 2000zł, 500zł 400zł, 2x200zł;
 12. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej i pobrania   naszej gazetki  „Lumen.
 13.  Na progu do wieczności pożegnaliśmy: ŚP. Mariannę Annę Klimek, Stanisławę Sadurek i Genowefę Ziubińską. Wieczny odpoczynek… .

                REKOLEKCJE  ADWENTOWE

              PROWADZI – Ks. Robert  Pawlak, Proboszcz Parafii  Chrośla  

                                     NIEDZIELA – 20 grudnia 2020r

                                             7.00-  Msza Św.

                                                    9.00 –   Msza Św.

                                                    10.30 – Msza Św.

                                                    12.00 – Msza Św.

                                                    18.00 – Msza Św.

PONIEDZIAŁEK – 21. grudnia 2020r.        WTOREK – 22 grudnia 2020r.           

                                    7.00 –  Msza Św. Roratnia                          

                                         9.00 –  Msza Św.  z nauką dla dorosłych 

                                        11.00 – Msza Św. z nauką dla dorosłych  

                                        16.00 – Msza Św. z nauką dla dzieci

                                        17.00 – Msza Św. z nauką dla dorosłych                       

                                        18.30 – Msza Św. z nauką dla dorosłych  

                                 SPOWIEDŻ  ŚW. W  CZASIE  KAŻDEJ  MSZY  ŚW.