IV NIEDZIELA ADWENTU
 1. Rozpoczęliśmy nasze Rekolekcja Adwentowe, które prowadzi ks. Robert Pawlak – Proboszcz parafii w Chrośli. Plan rekolekcji jest następujący. Jutro i we wtorek o godz. 7.00 Msza Św. Roratnia.  Następne Msze Św. z nauką dla dorosłych są sprawowane o godz. 9.00, 11.00 17.00 i 18.30. Na godzinę 16.00 zapraszamy dzieci z rodzicami. Ofiary zbierane na tacę we wtorek, są darem  naszej wdzięczności dla Księdza Rekolekcjonisty, za jego trud głoszenia Słowa Bożego
 2. Zapraszamy na ostatnie Roraty, sprawowane o godz. 7.00. 
 3. W czwartek 24 grudnia obchodzimy dzień wigilijny, obrzęd wigilii jest podany w pakiecie razem z opłatkami. Niech to będzie dzień pogłębienia a może i ożywienia na nowo naszych więzi miłości rodzinnej.
 4. Zapraszamy w tym roku na dwie Pasterki, aby umożliwić uczestnictwo większej ilości wiernych. Pierwsza będzie sprawowana o godz. 22.00, na którą szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi i młodzież. Druga tradycyjnie będzie celebrowana o godz. 24.00. Na którą zapraszamy dorosłych. Po Pasterce o godz. 24.00 zostanie poświęcony nowy Krzyż Misyjny
 5. Prosimy o zgłaszanie chorych, których odwiedzimy w środę 23 grudnia.
 6. Przy ołtarzu  Matki Bożej, wystawione są poświęcone opłatki. Ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na dokończenie odnowienia ołtarza głównego. Dziękujemy  za każdy dar serca na ten święty cel.  
 7. Gromada Wilczków działająca przy Parafii przygotowała własnoręcznie wykonane pierniczki, ozdoby choinkowe i inne drobne upominki świąteczne, które są wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy o włączenie się również do tej akcji, aby docenić zaangażowanie dzieci w pomoc ubogim.
 8. Dnia 10 stycznia 2021 roku zostanie odprawiona Uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich małżeństw, które w roku 2020 obchodziły swoje jubileusze. Po Mszy Św. odbędzie się koncert galowy. Prosimy o zgłaszanie się do nas jubilatów, którzy chcą w tej uroczystości uczestniczyć, abyśmy mogli przygotować specjalne pamiątki.
 9. Zapraszamy do udziału w Dębskim Konkursie Kolędowym online. Bliższe informacje na plakatach i na stronach medialnych naszej parafii.  
 10. Instytut Myśli Schumana zaprasza na Wigilię bez Granic Online. Pełna informacja podana jest na ulotkach, które są wyłożone na stojaku z prasą.
 11. Nasza Przychodnia ul. Szkolna 40, otrzymała z rezerw państwowych szczepionkę przeciw grypie. Szczepionka jest darmowa i mogą ją otrzymać tylko osoby po 75 roku życia.
 12. DRODZ PARAFIANIE. Okres Świąt Bożego Narodzenia to także tradycyjnie czas Wizyt Duszpasterskich, Kolędy. Niestety w tym jakże trudnym roku, nie możemy, zgodnie z decyzją ks. Biskupa Romualda, odwiedzić Was w Waszych domach, ale mamy dla Was propozycję innej formy Kolędy, bo nie chcemy pozostawić Was bez Bożego Błogosławieństwa na Nowy Rok 2021. Planujemy zatem spotkać się z Wami przed Waszymi domami!. Nawiązując do formy poświęcenia pokarmów z ostatniej Wielkiej Soboty w wybrane dni przejedziemy lub przejdziemy obok Waszych domów ustalonymi trasami. Wyjdźcie ,prosimy, nam naprzeciw, zgromadźcie się przed domem lub przy krzyżu albo przy kapliczce, które stoją przy drodze, abyśmy mogli Was pobłogosławić. Razem z nami przybędą też kolędnicy z gwiazdą betlejemską i zaproszą Was do wspólnego śpiewania kolęd. Włączcie się, prosimy serdecznie, w ten śpiew i przyjmijcie kolędników gościnnie.  Plan trasy Kolędy i konkretne dni są już podane na stronie internetowej Parafii i na Facebooku  
 13. Bóg zapłać za złożone ofiary na nową podłogę i ołtarz główny: 2x 500zł., 2x 300zł, 3x200zł; i 2x100zł.

14. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej i pobrania   naszej gazetki  „Lumen.

                REKOLEKCJE  ADWENTOWE

              PROWADZI – Ks. Robert  Pawlak, Proboszcz Parafii  Chrośla  

                                     NIEDZIELA – 20 grudnia 2020r

                                             7.00-  Msza Św.

                                                    9.00 –   Msza Św.

                                                    10.30 – Msza Św.

                                                    12.00 – Msza Św.

                                                    18.00 – Msza Św.

PONIEDZIAŁEK – 21. grudnia 2020r.        WTOREK – 22 grudnia 2020r.           

                                    7.00 –  Msza Św. Roratnia                          

                                         9.00 –  Msza Św.  z nauką dla dorosłych 

                                        11.00 – Msza Św. z nauką dla dorosłych  

                                        16.00 – Msza Św. z nauką dla dzieci

                                        17.00 – Msza Św. z nauką dla dorosłych                       

                                        18.30 – Msza Św. z nauką dla dorosłych  

                                 SPOWIEDŻ  ŚW. W  CZASIE  KAŻDEJ  MSZY  ŚW.