II  NIEDZIELA ADWENTU

1.   Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, aby godnie przygotować się na Święta Bożego Narodzenia. Witamy w naszej wspólnocie ks. Piotra Błażejczyka proboszcza  parafii Glinianka, który będzie naszym przewodnikiem na drogach duchowej odnowy.  Zapraszamy na rekolekcyjne spotkania w poniedziałek i wtorek. Msze Św. w tych dniach będą sprawowane o godz. 6.45 Msza Św. Roratnia następnie Msza Św. o godz. 10.00 z nauką ogólną o 16.00.  Msza Św. dla dzieci oraz dla dorosłych Msze Św. o godz. 17.00. i 18.30. Pełen plan rekolekcji podany jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii i na Facebooku. Ofiary zbierane na tace we wtorek, są darem naszych serc dla Księdza Rekolekcjonisty za Jego trud głoszenia Słowa Bożego.                                                                                                                                                             

2.   Zapraszamy na roratnie czuwanie z Matka Bożą, sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. 

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 18.00 w kościele odbędzie się spotkanie I i II grupy kandydatów  do bierzmowania.                                                                                                                                                        

4.   Pierwsza prywatna Szkoła Podstawowa im. Bł. Stefana Wyszyńskiego zaprasza na dzień otwarty 16 grudnia w godzinach od 10.00 do 13.00. Siedziba Szkoły mieści się w Kobiernem ul. Trakt Dębski 39. Pełne informacje podane są na plakatach w gablotach.                                                                                                                                                                 

5.   Pod chórem jest ustawiona choinka Caritas, na której są zawieszone bombki z opisem paczki świątecznej dla potrzebującej rodziny. Można również wesprzeć Caritas finansowo, zebrane środki przeznaczymy na talony do lokalnego sklepu spożywczego, tak aby podopieczni mogli sami zrobić zakupy świąteczne. Podarunki prosimy dostarczyć do 17 grudnia. Ustawione jest również stoisko Caritas ze świecami adwentowymi i wigilijnymi. Zapraszamy do zakupu i wsparcia naszych podopiecznych.                                                                                                                                    

6.   Prosimy o zgłaszanie się małżonków, którzy w roku 2023 obchodzili swoje jubileusze ślubu. Uroczysta Msza Św. w intencji Jubilatów będzie odprawiona 14 stycznia w niedzielę o godz. 12.00.                                                                                                                                                                  

7.   Przy ołtarzu bocznym Pana Jezusa wystawione są już poświęcone opłatki. Ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na klęczniki.                                                                                                      

8.    Bóg Zapłać za składane ofiary na klęczniki. Do skarbony w ostatnim tygodniu złożono 400.zł. oraz ofiara indywidualna 200.zł.                                                                                                                                               

9.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.                                                        

10.    Na progu do wieczności pożegnaliśmy Ś.P.: Krystynę Gawędę i Sławomira Jurewicza.