I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj o godz. 13.30. przy Trakcie Dębskim odbędzie się uroczystość poświęcenia nowego krzyża, który upamiętnia poległych i walczących w Powstaniu Listopadowym w Bitwie pod Kobiernem, na którą z serca zapraszamy.

2. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15 a dla dorosłych po Mszy Św. o godz. 18.00, Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i procesją w niedzielę o godz. 17.15.

3. Pod chórem jest wystawiony Krzyż Pasyjny, aby Go czcić i adorować, a przy nim są wyłożone „Zdrapki Wielkopostne 2024” jako propozycja zadań na każdy dzień Wielkiego Postu, które warto podjąć w naszych rodzinach. Jest również wystawiona skarbona na jałmużnę wielkopostną jako zadośćuczynienie za popełnione grzechy.

4. Dnia 2 marca w sobotę dla młodzieży, która drugi rok przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania organizowany jest obowiązkowy dzień skupienia w Sulejówku. Wyjazd spod domu parafialnego o godz. 8.30 a powrót o godz. 18.00. Zapisy i bliższe informacje u katechistki Pani Agaty. Szczegóły podane są w gablotach i na Facebooku.                                                                    

5. Dziękujemy Państwu Wandzie i Janowi Wojdygom za wykonanie i ofiarowanie do Kaplicy Adoracji mosiężnego ryngrafu Św. Jana Pawła II.

6. Drodzy Parafianie! Z serca dziękujemy Wam za tegoroczną kolędę, za Waszą życzliwość i otwartość serca. Nasza kolęda trwała 35 dni, w czasie których odwiedziliśmy 1361 rodzin, nie przyjęło nas 85 rodzin. Dziękujemy za wszystkie rozmowy, za życzliwe uwagi i wskazówki, co należy poprawić w naszej posłudze duszpasterskiej dla jeszcze większego dobra duchowego parafii. Dziękujemy Radnym, Sołtysom i wielu parafianom za ich wspaniałą pomoc w organizacji kolędy, za przywożenie i odwożenie księży. Z radością powitaliśmy 45 nowych rodzin, które wpisaliśmy do kartoteki parafialnej i poświęciliśmy ich nowe domy. Spotkaliśmy też parafian, których nie widzimy na Mszy św. w niedzielę lub święta; przypominaliśmy im, że Jezus Chrystus zawsze czeka na nich z miłością, aby ich błogosławić i uświęcać. Dostrzegliśmy też ludzką biedę i osoby dźwigające różne krzyże. Potrzebujących nadal chcemy wspierać poprzez samarytańską posługę naszego Caritas. Nadal martwi nas i niepokoi to, że wiele małżeństw i par żyje bez sakramentu Małżeństwa. Czekamy na nich, aby im pomóc w przygotowaniu do stworzenia związków uświęconych Bożym błogosławieństwem. Zauważyliśmy, że wiele małżeństw, również młodych, przeżywa kryzys wzajemnej miłości. Zachęcamy i prosimy, aby szukali w Bogu przez modlitwę, siły do odnowienia więzi małżeńskich opartych na miłości, dla dobra ich własnego i ich dzieci, najbardziej przecież cierpiących przez kryzys małżeństwa rodziców. Prosimy Was o troskę o Waszych najbliższych, o miłość i szacunek dla starszych rodziców i dziadków oraz sąsiadów i znajomych. Przy okazji kolędy na potrzeby parafii zebraliśmy 110 500 zł oraz dodatkowe ofiary 4 200 zł na remont plebanii i nowe klęczniki. Dziękujemy z serca za Waszą wielką ofiarność na rzecz parafii, za troskę o jej funkcjonowanie, o bieżące remonty i o kolejne potrzebne inwestycje. Wszystkim Wam za piękny czas kolędowy, za dobro duchowe i materialne, które się zrodziło, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”. 

8. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: śp. Hannę Popiołek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… .