II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.  Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15 a dla dorosłych po Mszy Św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i procesją w niedzielę o godz. 17.15. 

2.  Zapraszamy na kolejną Ekstremalną Drogę Krzyżową utworzoną przez Pluton Różańcowy parafii w Dębem Wielkim, która odbędzie się w tym roku dnia 24 marca, w ramach programu Kościół XXI wieku, pod hasłem „Idę, bo szukam nadziei”. Droga Krzyżowa drogami gminy Dębe Wielkie i okolic, rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. Naszym celem jest prowadzić ludzi do spotkania z Bogiem. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa i zapisywanie się na stronie, wybierając trasę Zieloną Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim. Dodatkowe informacje podane są na stronie internetowe, plakatach i facebooku. 

3.  Młodzież z organizacji skautowej „Wędrownicy” z naszej parafii zapraszają w okresie Wielkiego Postu do wspólnej modlitwy Jutrznią w soboty po Mszy Św. o godz. 7.00. Pierwsze nabożeństwo odbędzie się w najbliższą sobotę 11 marca.

4.  Gminny Ośrodek Kultury w Dębem Wielkim zaprasza dzisiaj  o godz. 17.00 do Restauracji Dębianka na montaż słowno-muzyczny: „Listy Niezłomne Listy Wyklęte I… .  

5.  Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw i solidarności z misjonarzami pod hasłem „ Z misjonarzami budujemy Kościół”. W całej Polsce do puszek zbierane są ofiary na dzieła misyjne. My również możemy włączyć się w to dzieło poprzez złożenie ofiary do skarbony „Jałmużna Wielkopostna”.

6.  Bóg zapłać za ofiary na remont starej plebanii: 500zł. i 200zł.

7. Wczoraj w szpitalu na Szaserów zmarł Ks. Tadeusz Bąk, przyjaciel parafii, który wspierał nas w pracy duszpasterskiej. W czwartek 9 marca o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. w naszej świątyni jako pierwsza stacja nabożeństwa pogrzebowego. W piątek o godz. 12.00  odbędzie się nabożeństwo pogrzebowe w rodzinnej parafii Siennica Różana koło miasta Krasnegostaw na Lubelszczyźnie. Zmarła również Stefania Kuflikowska mama Ks. Andrzeja Kuflikowskiego i ciocia Ks. Pawła. Msza Św. pogrzebowa odbędzie się w środę 8 marca w parafii Św. Ojca Pio ul. Fieldorfa 1 w Warszawie, a pochówek na cmentarzu w Marysinie Wawerskim. Na progu do wieczności pożegnaliśmy wczoraj Ś.P  Roberta Kędzierskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobranie gazetki „Lumen”.