NIEDZIELA ZMARTWYWSTANIA PAŃSKIEGO

1.  Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Zapraszamy na Msze św. sprawowane jak w każdą niedzielę. Jest to dzień w którym naszą modlitwą i ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. 

3.  W sobotę 15 kwietnia, zapraszamy na plebanię Radę Parafialną na spotkanie duszpasterskie o godz. 10.00. 

4.  Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego na Mszy Św. o godz. 10.30 modlić się będziemy za wolontariuszy naszego Parafialnego i Szkolnego Zespołu Caritas oraz wszystkich darczyńców. Taca tego dnia jest przeznaczona na dzieła charytatywne „Caritas” naszej diecezji.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00. spotkanie młodzieży przygotowującej się II rok do Bierzmowania.

6.  Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych  będzie odmawiana  w przyszłą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 9.00 i 12.00.    

7.   Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wnieśli wielki wkład w przygotowanie uroczystości Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy Ks. Pawłowi, Ceremoniarzowi Mateuszowi Gereszowi, lektorom i ministrantom za przygotowanie Liturgii. Ks. Wiesławowi i Ks. Bogusławowi za obecność i posługę Kapłańską. Pani Iwonie Geresz i Agnieszce Gasiuk za projekt i wykonanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego i dekorację całego kościoła. Panu Andrzejowi Kowalczykowi dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu oraz liczne prace porządkowe. Kościołowi Domowemu dziękujemy za prowadzenie Jutrzni w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Na ręce dowódcy Pana Mariusza Bułaśia, dziękujemy Plutonowi Różańcowemu za wszelką pomoc i wartę przy Grobie Pańskim. Dziękujemy Druhnom i Druhom Strażakom na ręce Komendanta Pana Grzegorza Ostrowskiego za wartę przy Grobie Pańskim i asystę w czasie procesji rezurekcyjnej. Za oprawę muzyczną i śpiew dziękujemy organistom Panu Karolowi Marcinkowskiemu, Markowi Dołkowskiemu i scholii oraz Pani Zuzannie Gulewicz i całemu chórowi parafialnemu. Pani Renacie Dołkowskiej dziękujemy za przygotowanie bielanek i dziewczynek do sypania kwiatów w czasie procesji rezurekcyjnej, którym dziękujemy za posługę wraz z rodzicami. Dziękujemy niosącym w procesji baldachim, chorągwie, feretrony, różaniec, figurę M.B. Fatimskiej oraz  paniom z KŻR za asystowanie ze świecami. Pani Iwonie i Maciejowi Trochimiuk, Tomaszowi Kowalewskiemu i Grzegorzowi Chodkowskiemu, dziękujemy za trud pracy porządkowej i organizacyjnej w czasie Wielkiego Tygodnia. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać. 

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para:                       Radosław Karwowski kawaler z par. tutejszej i Patrycja Szostak panna z par. Św. Jana Chrzciciela w Mińsku Maz.

9.   Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Rodziny z ul. Polnej od Rudy do nr. 85 – 650 zł.  parafianka  z Wielgolasu Duchnowskiego 100zł. i na remont plebanii 100zł.

10.   Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobranie gazetki „Lumen”.  

11.  Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Ś.P. Mirosława Gańko i Dominika Plutę. Wieczny odpoczynek… .