VI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. 14 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Zapraszamy tego dnia na Msze Św. sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18.00, na których odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem na znak przyjęcia pokuty i uświadomienia sobie, że na tej ziemi jesteśmy tylko pielgrzymami o kruchej egzystencji. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Przypominamy, że Wielki Post ma charakter pokutny i należy powstrzymać się od udziału w zabawach publicznych i prywatnych. Pamiętajmy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku.

2. Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15 a dla dorosłych po Mszy Św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i procesja w kościele o godz. 17.15.

3. Skautki i skauci z naszej parafialnej drużyny Wędrowników zapraszają na wspólną celebrację Jutrzni w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 6.30.

4. Pod chórem będzie wystawiony Krzyż Pasyjny, aby Go czcić i adorować, a przy nim będą wyłożone „Zdrapki Wielkopostne 2024” jako propozycja zadań na każdy dzień Wielkiego Postu, które warto podjąć w naszych rodzinach. Będzie również wystawiona skarbona na jałmużnę wielkopostną jako zadośćuczynienie za popełnione grzechy.                                                                        

5. Młodzież I roku przygotowania do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00.  

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. a po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci, które będą obchodzić rocznicę I komunii Św. 

7.  Za tydzień po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszamy rodziców i chrzestnych, którzy planują ochrzcić swoje dzieci w najbliższych czasie w naszej parafii na Katechezę Chrzcielną.

8. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską -Kolędę. Dokładne sprawozdanie z Kolędy przedstawimy w przyszłą niedzielę.

9.  Kancelaria parafialna będzie już  czynna od poniedziałku do piątku od godz. 16.30 do 17.30, a w środę i sobotę od godz. 8.00 do 9.00. 

10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”. 

11. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: śp. Zbigniewa Piotrkowicza i Radosława Tkacza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… .