I NIEDZIELA ADWENTU

01. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Który ma podwójny charakter. Jest to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez która wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

 1. Zapraszamy na Roratnie czuwanie z Matką Bożą od poniedziałku do soboty, które w tym roku będzie sprawowane o godz. 7.00. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież na to święte poranne czuwanie.
 2. Dnia 4 grudnia w I piątek miesiąca po Mszach Św. o godz. 7.00 i 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą do godz. 20.00 poprowadzi Wspólnota Świętych Piotra i Pawła . Zapraszamy grupy parafialne i wszystkie osoby na indywidualne czuwanie przez całą noc aż do godz. 7.00. Chętne osoby prosimy o wpisywanie się na listę z godzinami swojego czuwania , która jest wyłożona w kruchcie kościoła.
 3. W sobotę 5 grudnia po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, które poprowadzi Pluton Różańcowy.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec.
 5. Przy ołtarzu bocznym  Matki Bożej, są wystawione poświęcone opłatki.

Ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na dokończenie  renowacji ołtarza głównego. Dziękujemy  za każdy dar serca na ten święty cel.

 1. Przy drzwiach domu parafialnego została zamontowana skrzynka kontaktowa naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy do kontaktu osoby samotne, ubogie i niemogące sobie poradzić z trudną sytuacją życiową czy to stale , czy przejściowo. Jeżeli toś zna takie osoby lub rodziny , niech przekaże, że Caritas jest otwarty na każdą pomoc i wsparcie. Pd chórem jest już ustawione stoisko „Wigilijne Dzieło Pomocy”, na którym można zaopatrzyć się w świece. Cały dochód jest przeznaczony na zakupy świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
 2. Dnia 10 stycznia 2021 roku zostanie odprawiona Uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich małżeństw, które w roku 2020 obchodziły swoje jubileusze. Po Mszy Św. odbędzie się koncert galowy. Prosimy o zgłaszanie się do nas jubilatów, którzy chcą w tej uroczystości uczestniczyć, abyśmy mogli przygotować specjalne pamiątki.
 3. Do wspólnoty Kościoła i parafii przez Sakrament Chrztu Św. został włączony: Wiktor Przysowa.
 4.  Bóg zapłać za złożoną ofiarę na nową podłogę: 100zł.
 5. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej i pobrania   naszej gazetki  „Lumen.
 6.  Na progu do wieczności  pożegnaliśmy: Śp. Grażynę Kopczyńską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…