XXXIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj wspominamy również Św. Cecylię, patronkę muzyki sakralnej. Polecamy w modlitwie Pana Marka Dołkowskiego, naszego organistę i scholę dziecięco-młodzieżową oraz nasz chór parafialny na czele z Panią Zuzanną Gulewicz. Dziękujemy im za ich posługę w świątyni poprzez śpiew i muzykę na Chwałę Boga i dla dobra naszej parafii.

2. Przy ołtarzu bocznym Matki Bożej, są już wystawione poświęcone opłatki. Szczególnie prosimy o pomoc naszych Czcigodnych Sołtysów, aby dotarli z opłatkami do tych osób, które nie mogą przyjść do kościoła, gdyż są w kwarantannie lub są starsze i chore.

3. Trwają prace konserwacyjne naszego ołtarza głównego. Całkowity koszt odnowienia i pozłocenia ołtarza wyniesie ponad 100 tyś. zł. Pomimo starań nie otrzymaliśmy dotacji państwowej na ten cel. W ubiegłym roku z ofiar za opłatki zebraliśmy 12 tyś. zł. Dlatego zwracamy się z prośbą, aby ofiary składane za opłatki również w tym roku, były przeznaczone na dokończenie konserwacji ołtarza głównego. Dziękujemy za każdy dar serca na ten święty cel.

4. Do wspólnoty Kościoła i parafii poprzez Sakrament Chrztu Św. zostali włączeni: Iga Piwowarczyk i Piotr Szostek.

5. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, czas szczególnego przygotowania do godnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

6. Bóg zapłać za złożone ofiary na nową podłogę: 500zł, 400zł, 200zł.i 3x100zł.

7. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej i pobrania naszej gazetki „Lumen.

8. Pod chórem można pobrać kalendarze wojskowe na rok 2021.

9. Na progu do wieczności pożegnaliśmy ŚP. Stanisława Szklarczyka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…