EDK Dębe Wielkie

Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową utworzoną przez Pluton Różańcowy parafii w Dębem Wielkim, która odbędzie się dnia 12 marca 2021 roku, w ramach programu Kościół XXI wieku, drogami gminy Dębego i okolic. Rozpoczynamy mszą św. o godz. 18.00 w intencji uczestników EDK. Naszym celem jest prowadzić ludzi do spotkania z Bogiem.

W tym roku pod hasłem:

Rewolucja pięknych ludzi

Podejmij wyzwanie EDK i stań się pięknym człowiekiem

Papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku rzucił wyzwanie:

„Nie podoba się wam świat dookoła? Zamiast narzekać, wstańcie z kanapy i zacznijcie go zmieniać. Napełnijcie go wartościami, zarażając innych optymizmem i radością, która rodzi się z miłości Boga”.

Wyruszając w drogę angażujesz swoje ciało w modlitwę, bo ciało i duch tworzą jedność. Jest to forma ascezy, która może pomóc otworzyć się na Boga. Wychodzisz ze znanego w nieznane. Celem EDK jest Twoje indywidualne spotkanie z Bogiem. Po tym spotkaniu wszystko w Twoim życiu może się zmienić.

Zachęcamy do zapoznania się regulaminem uczestnictwa
i zapisywanie się na stronie www.edk.org.pl wybierając trasę Szarą lub Zieloną Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim. Dodatkowe informacje na stronie internetowej, plakatach i facebooku.

Parafia Dębe Wielkie

Adam N. Pluton Różańcowy