8 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. We wtorek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, zapraszamy na modlitwę i apel pamięci, który odbędzie się o godz. 9.00 przy pomniku Dębskiego Orła, przed kościołem.

2. Dnia 2 marca przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na Msze Św. sprawowane o godz. 7.00, 10.00., 17.00, i 18.00. W czasie Mszy Św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem na znak przyjęcia pokuty i uświadomienie sobie że na tej ziemi jesteśmy tylko pielgrzymami o kruchej egzystencji. Tego dnia obowiązuje post ścisły, który ofiarujmy w ten dzień a może i przez cały Wielki Post w intencji pokoju na Ukrainie. Przypominamy, że Wielki Post ma charakter pokutny i zgodnie z IV Przykazaniem Kościelnym należy powstrzymać się od udziału w zabawach.

3. Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15. a dla dorosłych po Mszy Św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i procesją w niedzielę o godz. 17.15.

4.  W I czwartek miesiąca 3 marca tradycyjnie o godz.17.30 Apostolat Złotej Róży i Margaretki poprowadzą różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz pokoju na Ukrainie na który serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższy piątek po Drodze Krzyżowej dla dorosłych, odbędzie się nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja, którą poprowadzi Wspólnota Św. Piotra i Pawła, następnie rozpocznie się adoracja indywidualna przez całą noc. Tego również dnia odwiedzimy chorych z Komunią Św.

6. W sobotę 5 marca po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P. które poprowadzi Pluton Różańcowy.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji pokoju na Ukrainie. Prosimy, o podjęcie duchowego aktu modlitwy i w tych trudnych dniach weźmy do ręki różaniec i odmówmy  wieczorem z całą rodziną, prosząc Królową Pokoju o potrzebne łaski dla cierpiących przez wojnę i dla nas samych.

8.  Pod chórem będzie wystawiony Krzyż Pasyjny a przy nim skarbona do której w ramach „Jałmużny Wielkopostnej” będziemy zbierać ofiary na „Pomoc dla Ukrainy”. Okażmy naszą solidarność z cierpiącym narodem. Módlmy się również w tych dniach o pokój dla Ukrainy, dla naszej Ojczyzny i całego świata.

9. Nasi strażacy organizują zbiórkę niezbędnych rzeczy dla ludności Ukraińskiej, które należy przynosić do Strażnicy OSP w Dębem Wielkim. Plan zbiórki i wykaz potrzebnych rzeczy podany jest w gablotach i na stronie internetowej parafii oraz Facebooku. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję pomocy bliźniego.

2.

10.  W przyszłą niedzielę 6 marca na parkingu przy domu parafialnym odbędzie się dębska akcja krwiodawstwa organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury pod hasłem „Podziel się życiem, oddaj krew”. Plan akcji rozłożony na cały rok, podany jest na plakatach umieszczonych w gablotach parafialnych.

11.  Przy krzyżu będą wyłożone „Zdrapki Wielkopostne”, można pobrać, 1 szt. na rodzinę.

12.  Dzisiaj nasza  ”Niedziela Chleba”. Dziękujemy za składane ofiary, które są przeznaczone na pomoc w zakupie pompy do protezy nogi, dla naszej byłej wolontariuszki Caritas.

13.  Apostolat Złotej Róży zaprasza na czuwanie przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej, które odbędzie się z 5 na 6 marca b.r.. Bliższe informacje podane są w gablotach parafialnych.

14.   Prosimy o przynoszenie wypełnionych ankiet synodalnych i składanie do skrzynki, stojącej na ołtarzu bocznym Pana Jezusa.

15.  Przez Sakrament Chrztu św. do wspólnoty Kościoła i Parafii została włączona  Hanna Gańko.

16.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.

17. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Jana Abramowskiego. Wieczny odpoczynek…. .