1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.  Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15. a dla dorosłych po Mszy Św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i procesją w niedzielę o godz. 17.15.

2.  Pod chórem wystawiony jest Krzyż Pasyjny, który ze czcią adorujmy a przy nim stoi skarbonka do której w ramach „Jałmużny Wielkopostnej” zbieramy ofiary na „Pomoc dla Ukrainy”. Zebrane ofiary zostaną przesłane bezpośrednio na ręce Ks. Abp. Mieczysława Mokrzyckiego dla Caritas Archidiecezji Lwowskiej. Okażmy naszą solidarność z cierpiącym narodem. Módlmy się również w tych dniach o pokój dla Ukrainy, dla naszej Ojczyzny i całego świata.

3.   W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci, które będą obchodzić rocznicę I Komunii Św.

4.  Nasi Strażacy i Parafialny Zespół Caritas organizują zbiórkę niezbędnych rzeczy dla ludności Ukraińskiej, które należy przynosić do Strażnicy OSP w Dębem Wielkim. Plan zbiórki i wykaz potrzebnych rzeczy podany jest w gablotach i na stronie internetowej parafii oraz Facebooku. Można również przynosić żywność o dłuższej dacie ważności.  Otwórzmy nasze serca na miłość bliźniego.

5.  Dzisiaj na parkingu przy domu parafialnym odbywa się dębska akcja krwiodawstwa pod hasłem „Podziel się życiem, oddaj krew”. Zachęcamy do włączenia się w tą szlachetną akcję.

6.    Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 14 lat na spotkania z Ewangelią „Kreskami do nieba” prowadzone przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich „Skarb Serca” działające przy naszej parafii. Spotkania w Wielkim Poście będą odbywać się po nabożeństwie Drogi  Krzyżowej dla dzieci, czyli o godz. 18.00.

7.   Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para: Damian Zawadzki kawaler z parafii tutejszej i Kinga Karwowska panna z parafii p.w. Św. Andrzeja Boboli w Łomży.

8.       Bóg Zapłać za ofiary na kaplicę adoracji: 500zł. 200zł. i 100zł.

9.   Prosimy o przynoszenie wypełnionych ankiet synodalnych i składanie do skrzynki, stojącej na ołtarzu bocznym Pana Jezusa. 10.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.