5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.  Rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi Ks. Ryszard Karapuda ze Zgromadzenia Księży Chrystusowców, który jest proboszczem w parafii Nafplio w Grecji na Peloponezie. Zapraszamy na Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi sprawowane w poniedziałek , wtorek i środę o godz. 7.00, 9.00, 17.00, i 18.30. Pełen plan rekolekcji również dla uczniów Szkoły Podstawowej i Liceum Mundurowego podany jest w gablotach oraz na stronie  internetowej  parafii i Facebooku. Ofiary zbierane w środę na tacę są darem wdzięczności dla księdza rekolekcjonisty za Jego trud głoszenia Słowa Bożego, które chce przeznaczyć na remont kościoła i domu parafialnego w tej małej katolickiej parafii na Peloponezie.

2.   Zapraszamy w piątek 8 kwietnia na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii, która rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 18.00.

3.  Za tydzień Niedziela Palmowa, gdzie na każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd poświecenia palm. Po Mszy Św. o godz. 10.30 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie dla bielanek.

4.   Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach sprawowanych w niedzielę o godz. 17.15.

5. Przy stoisku pod chórem, zostało ustawione drzewko miłosierdzia, na którym wiszą symboliczne pisanki z opisem rodziny, dla której można przygotować świąteczną paczkę żywnościową. Zachęcamy także do zakupu świec wielkanocnych. Wszystkie zyski z akcji wielkopostnych zostaną przeznaczone na pomoc w przygotowaniu świat najbardziej potrzebującym.

6.   Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary: Jakub Makowski kawaler z parafii M.B. z Guadalupe w Budach Barcząckich i Izabela Cacko panna z parafii tutejszej oraz Wojciech Piekut kawaler z parafii tutejszej i Milena Grązka panna z parafii Narodzenia N.M.P. w Mińsku Mazowieckim.

7.  Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii został włączony Radosław Włodarczyk.

8.  Bóg zapłać za ofiary składane do Skarbony Jałmużna Wielkopostna „Pomoc dla Ukrainy” oraz za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Teresław- 370zł. i Dębe Wielkie Wschód – 280zł.

9.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.