5 NIEDZIELA  WIELKANOCY

1.  Jutro obchodzimy uroczystość Św. Andrzeja Boboli  Prezbitera i Męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Po Mszy Św. o godz. 18.00. nowenna na której za przyczyną Św. Andrzeja modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na Ukrainie.

2.   Zapraszamy na nabożeństwa majowe, sprawowane codziennie o godz. 17.30.

3.  Powstał projekt obywatelski „ Aborcja To Zabójstwo”, którego celem jest ratowanie dzieci przed aborcją i uniemożliwienie promocji aborcji. Fundacja „ Życie i Rodzina” w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbierać podpisy w obronie życia dzieci nienarodzonych.

4.  W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00  dzieci z KL. III będą obchodziły uroczystość  Rocznicy przystąpienia do I Komunii Św.

5.   Dnia 18 czerwca w naszej parafii odbędzie się X Jubileuszowy Zjazd Róż Rodzinnych Diecezji Warszawsko-Praskiej. W programie znajduje się modlitwa różańcowa, konferencja, świadectwo życia o mocy modlitwy różańcowej, Eucharystia pod przewodnictwem Ks. bp. Romualda Kamińskiego i poczęstunek dla pielgrzymów. W ramach przygotowań w najbliższy wtorek 17 maja po Mszy Św. o godz. 18.00 na sali w domu parafialnym, odbędzie się spotkanie organizacyjne.  Zachęcamy i zapraszamy wspólnoty różańcowe, Zelatorów Róż Rodzinnych, Pluton Różańcowy, Wspólnotę Św. Piotra i Pawła, członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich „Skarb Serca” oraz wszystkich chętnych, którzy mogliby pomóc w przygotowaniach do tego ważnego wydarzenia.

6.   Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary: Mateusz Kalinowski kawaler z parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Węgrowie i Ewelina Nowak panna z parafii tutejszej, Michał Goźliński kawaler z parafii tutejszej i Marta Szostak panna z parafii Św. Antoniego w Mińsku Maz. Damian Kołodziejczyk kawaler z parafii Siennica i Magdalena Jackiewicz panna z parafii tutejszej, Arkadiusz Grzegorz Jackiewicz kawaler z parafii tutejszej i Ilona Magdalena Matera panna z parafii Św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie.

7.    W najbliższą niedzielę 22 maja, Caritas zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Niedziela Chleba”. Prosimy o mniejsze zakupy pieczywa w sobotę, aby móc spróbować naszych poświęconych chlebów i bułek. Dochód zostanie przekazany na pomoc w zakupie leków dla potrzebujących z naszej parafii. Dziękujemy za wsparcie naszych działań.

8.    Dnia 20 maja w piątek w ramach akcji „Dębe Nocka” po Mszy Św. o godz. 18.00 można będzie zwiedzać nasz kościół i wejść na dzwonnicę. Pełen program akcji podany jest na plakatach.

9.    Bóg zapłać za ofiarę na kaplicę adoracji: 200zł.

10. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: ŚP. Władysława Szymczuka. Wieczny odpoczynek…

11.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.