33 NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Dnia 20 listopada w najbliższą sobotę o godz. 15.00 przybędzie do nas Cudowny Obraz Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski, który pozostanie w naszej parafii do soboty dnia 27 listopada. W niedzielę 21 listopada o godz. 16.00 odbędzie się uroczysta procesja z obrazem Matki Bożej ulicami Dębego Wielkiego w czasie której odmówimy różaniec. Również w przyszłą niedzielę przybędzie do nas Pani Ewa Starożyńska współautorka książki „ Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą”, która po Mszach Św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 wygłosi prelekcję o historii Cudownego Obrazu. Można również będzie nabyć wspomnianą książkę. Cały program Peregrynacji podany jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii i Facebooku. Jest to wielki dar dla naszej parafii. Wykorzystajmy obecność wśród nas Matki Bożej Łaskawej, aby uprosić wiele łask dla siebie, dla swojej rodziny, naszej parafii i Ojczyzny.
  2. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Solidarności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wiernych. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostaje powołany Zespół Synodalny, który będzie maił na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie, która jest dostępna na naszej stronie parafialnej Facebooka i stronie diecezji wraz z załączonym Vademecum.
  3. W najbliższa niedzielę 21 listopada Caritas zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Niedziela Chleba”. Prosimy o mniejsze zakupy pieczywa, aby móc spróbować naszych poświęconych chlebów i bułek. Dziękujemy za wsparcie naszych działań. Dochód zostanie przeznaczony na zakup opału dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.
  4. Pani Dyrektor Gminnego Przedszkola im. Dębowej Krainy w Dębem Wielkim, zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców, którzy dysponują pamiątkami, dyplomami, zdjęciami lub chcieliby podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z istnieniem Przedszkola od roku 1952, aby zgłaszali się do Przedszkola przy ul. Krótkiej 1A w Dębem Wielkim.
  5. Do wspólnoty Kościoła i parafii przez Sakrament Chrztu Św. został włączony: Stefan Goźliński.
  6. Bóg zapłać za ofiary na kaplicę Najświętszego Sakramentu: 200zł. i 2x100zł.
  7. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Lecha Turkowicza.  Wieczny odpoczynek….