2 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   We wtorek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. W tym roku obchodzony pod hasłem: ”Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2). Za udział w nabożeństwach w Tygodniu modlitw można uzyskać odpust zupełny.

2.  W czwartek 20 stycznia przypada 4 rocznica ingresu Ks. Bp. Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu Diecezji Warszawsko-Praskiej.

3.   W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci, przygotowujące się do I Komunii Św. a po Mszy Św. o godz. 18.00. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania II rok.

4.   Parafialny Zespół Caritas bardzo dziękuje za wsparcie świątecznej akcji. Dzięki ofiarności przekazaliśmy 28 paczek dla rodzin z artykułami świątecznymi oraz 25 paczek z wymarzonym prezentem dla dzieci. Z zysków ze sprzedaży świec, z ofiar złożonych do skarbony i wpłat na konto udało nam się zakupić 6 ton węgla i 10m3 drzewa na opał. Bardzo dziękujemy za pomoc i serdecznie zapraszamy osoby chętne do dołączenia do zespołu wolontariuszy, na zebranie, które odbędzie się 24 stycznia o godz. 17.30 w salce domu parafialnego.

My również dziękujemy naszym wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas za ich Samarytańską posługę i za przygotowanie dzisiejszej „Niedzieli Chleba”. Zachęcamy do pobrania poświęconego chleba i bułki i dziękujemy za składane ofiary na rzecz biednych.

5.   Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 14 lat na spotkania z Ewangelią „Kredkami do nieba” prowadzone przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich „Skarb Serca”. Spotkania będą odbywać się w dwóch grupach wiekowych w piątki po Mszy Św. w salach parafialnych. Informacja i kontakt w gablotach.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszamy parafian, a szczególnie dzieci z dziadkami i rodzicami  na kukiełkowe jasełka Bożonarodzeniowe. Przedstawienie zostało przygotowane w ramach warsztatów teatralnych przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich „Skarb Serca”.

7.   Chór parafialny (Kwercetum Dei) zaprasza na koncert kolędowy w wykonaniu własnym oraz gościnnego zespołu – Międzyparafialnego chóru „Ichthis” z Sulejówka Miłosny. Koncert odbędzie się 23 stycznia w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00. Usłyszymy kolędy znane i mniej znane, w tym kolędę napisana przez mieszkanki nasze gminy.

8.  Trwa nasza Kolęda. Dziękujemy, że wychodzicie do nas  przed dom i wystawiacie stolik jako ołtarz kolędowy z krzyżem, świecami i wodą świeconą. Z serca dziękujemy za składane ofiary na potrzeby parafii. W czasie kolędy kancelaria jest czynna od godz. 15.00 do 16.00.w środę i sobotę od 8.00-9.00.

PLAN KOLEDY na najbliższy tydzień:

17.01.2022. (poniedziałek) od 16.00 (dwóch księży) Kobierne strona północna.

18.01.2022. (wtorek) od 16.00 (dwóch księży) Kobierne strona południowa.

19.01.2022. (środa) od 16.00 (dwóch księży) Górki- ul. Nadrzeczna, Hutna Góra, ul. Armii Krajowej,

20.01.2022. (czwartek) od 16.00 (dwóch księży) Dębe Wielkie – Wiosenna, Konopnickiej, Urocza.

21.01.2022. (piątek) od 16.00 (dwóch księży) Dębe Wielkie – ul. Willowa, Józefowska, Alejowa, Kościelna do torów, Spółdzielcza, Braci Tabiszewskich, Szkoła, Bielawiny.

22.01.2022. (sobota) od 9.00. (dwóch księży) Dębe Wielkie – ul. Polna od 1 do 99 i ul. Południowa.

9.    Bóg zapłać za ofiary na kaplicę adoracji: 500 zł. i 200 zł.

10.   Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.

11.  Na progu do wieczności pożegnaliśmy: ŚP. Alinę Adamiec i Ryszarda Łempickiego. Wieczny odpoczynek… .

12.   Modlitwa do Świętego Michała Archanioła.

13.   Na łaskę zdrowia i pogodę ducha przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.

Dane Duszpasterskie Parafii Dębe Wielkie za rok 2021.

Chrztów          – 80

Małżeństw      – 22