28 NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Zapraszamy rodziców, młodzież i dzieci na nabożeństwa różańcowe, sprawowane codziennie o godz. 17.30. Biorąc do ręki różaniec prośmy Matkę Najświętszą o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, naszych rodzin i nas samych oraz o ustanie epidemii. W środę 13 października po nabożeństwie różańcowym odbędzie się procesja Fatimska wokół kościoła.
  2. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się. Wolontariusze naszego  Caritas przed kościołem zbierają ofiary do puszek, które są przeznaczone na wsparcie uzdolnionej młodzieży z biedniejszych rodzin, aby mogła uczyć się i studiować na chwałę Boga i Ojczyzny. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten zaszczytny cel.
  3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim mieszkańcom Olesina a szczególnie Pani Sołtys Elżbiecie Zaj, za odnowienie dwóch kapliczek z figurami Matki Bożej. Jako dar wdzięczności w intencji mieszkańców Olesina zostanie odprawiona Msza Św. w przyszłą niedzielę 17 października o godz. 12.00. Kapliczki dnia 15 października w piątek zostaną poświęcone, a następnie odbędzie się przy nich nabożeństwo różańcowe, o godz. 17.00 kapliczka przy ulicy Pałacowej, a o godz. 18.00 kapliczka przy ulicy Długiej i Armii Krajowej na Olesinie.
  4. Z radością informujemy, że Ks. Biskup Romuald Kamiński zatwierdził nasz projekt kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Motywem głównym jest duży obraz Świętej Rodziny, gdzie Maryja i Józef trzymają Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Obraz będzie pisany jako ikona i gotowy przed Świętami Wielkanocnymi, chcemy również wtedy poświęcić i otworzyć naszą Kaplicę Adoracji. Dziękujemy za każdy dar serca na ten cel.
  5. Dnia 23 października w sobotę odbędzie się w naszej świątyni akcja „Różaniec do granic parafii”. Zapraszamy wszystkie rodziny z naszej parafii na nabożeństwo różańcowe przed Najświętszym Sakramentem, które poprowadzą przedstawiciele naszych wspólnot. Plan z godzinami nabożeństw, na które zapraszamy parafian z poszczególnych miejscowości, podany jest na stronie internetowej parafii, Facebooku i umieszczony w gablotach. Można również przyjść na nabożeństwo w dowolnej godzinie.
  6. Informujemy, że dnia 7 listopada w niedzielę odbędzie się Uroczystość Rekonsekracji naszej świątyni, która przeszła remont generalny, dzięki waszemu wsparciu modlitewnemu i finansowemu. W dniach od 3 do 6 listopada odbędą się rekolekcje, które przygotują nas duchowo na ten dzień. Pełne informacje o rekolekcjach i uroczystości zostaną przekazane bezpośrednio do każdej rodziny.
  7. Dziękujemy za przynoszone wypominki, które przyjmujemy w kościele i w kancelarii.
  8. Bóg zapłać za ofiary 200zł i 100zł na renowację kościoła oraz 500zł. na kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu.
  9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para: Przemysław Makos kawaler z parafii tutejszej i Adrianna Ewa Chmura panna z parafii Okuniew.
  10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki Lumen.
  11. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Stefanię Truszewską i Władysława Kędzierskiego. Wieczny odpoczynek…. .