25 NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Ofiary które będą obecnie zbierane, są naszym darem serc na pomoc przeżywającym tragedię w Afganistanie.
  2. Dzisiaj obchodzimy 55 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W orędziu jakie skierował z tej okazji Ojciec Święty Franciszek wzywani jesteśmy do odpowiedzialnego korzystania z mediów jako świadkowie prawdy  oraz do autentycznego przekazu międzyludzkiego.
  3. W przyszłą niedzielę dnia 26 września  o godz. 17.00 z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego odbędzie się uroczystość pobrania ziemi z miejsca Zwycięskiej Bitwy pod Dębem Wielkim z dnia 31 marca 1831 roku przy pomniku w parku przed Szkołą Podstawową. Urna z pobraną ziemią zostanie złożona dnia 16 października 2021 roku w Muzeum w Palmirach. Tego również dnia w naszym kościele po Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się koncert „Ku chwale Boga i Ojczyzny” w wykonaniu solistów i Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespoły Artystycznego Wojska Polskiego, jako wotum wdzięczności za beatyfikację Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Na powyższą uroczystość i koncert serdecznie wszystkich zapraszamy.
  4. W przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii Ks. Marek Lemiech, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary na budujący się kościół w parafii Wielgolas Brzeziński.
  5. Można już  zamawiać intencje na rok 2022. Intencje przyjmujemy tylko w kancelarii.
  6. Grupa Wilczków przy naszej Parafii rozpoczyna nowy rok działalności. W najbliższa niedzielę 26 września na Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się pożegnanie najstarszych Wilczków, którzy przechodzą do formacji Skautów. W związku z tym zwalnia się miejsce dla kolejnych dzieci, które chciałyby dołączyć do grupy. Szczegółowe informacje podane są w gablotach.
  7. Na ołtarzu bocznym Matki Bożej wyłożona jest Księga Abstynencji, do której można wpisywać swoje postanowienia.
  8. Zapraszamy rodziców i dzieci, z Kl. III-c i z Górek, które przygotowują się do I Komunii Św. na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30.
  9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para: Grzegorz Krusiewicz kawaler i Armida Zorikyan panna oboje z parafii tutejszej.
  10. Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii zostali włączeni: Hanna Grzęda, Stanisław Krzysztof Rola i Ksawery Piotrkowicz.
  11. Bóg Zapłać za ofiarę 200zł i 100zł. na renowację świątyni.
  12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki Lumen.
  13. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Feliksę Pechcin, Krystynę Nowak i Roberta Wieczorka. Wieczny odpoczynek….