24 NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Jutro 13 września po Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie na które serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej.
  2. We wtorek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, niech ono przypomina nam, że krzyż w naszym życiu osobistym i społecznym powinien ciągle zajmować należne i godne mu miejsce. Bo jak powiedział nasz Wieszcz Adam Mickiewicz: „ Tylko pod tym krzyżem , tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem”.
  3. W sobotę 18 września zapraszamy na wycieczkę rowerową z historią, która rozpocznie się o godz. 15.00 przed Klubem „Dziupla”.
  4. W przyszłą niedzielę 19 września odbędą się uroczystości związane z 82 Rocznicą Bitwy pod Dębem Wielkim. Rozpocznie je Msza Św. o godz. 10.30 po której nastąpi przemarsz na cmentarz, gdzie przy Mogile Żołnierzy Września 1939r. odbędzie się modlitwa, apel poległych i złożenie kwiatów.
  5. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Po Mszy Św. o godz. 10.30 spotkanie dla Kl. III-a, a po Mszy Św. o godz. 12.00 dla Kl. III-b. Za dwa tygodnie w niedzielę 26 września spotkanie dla Kl. III-c i dzieci ze Szkoły w Górkach.
  6. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania I rok zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.
  7. Przy obrazie Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego stoi koszyczek ze słowami skierowanymi do młodych. Zapraszamy rodziców i dzieci do wzięcia myśli przewodniej na bardziej owocne przeżywanie dzisiejsze beatyfikacji.
  8. Dzisiaj „Niedziela Chleba”. Dziękujemy naszym wolontariuszom z Parafialnego Zespołu Caritas za ich posługę i wszystkim, którzy przez pobranie poświęconego chleba i bułki włączą się w charytatywną akcję pomocy biednym rodzinom w zakupie opału na zimę.
  9. W przyszłą niedzielę w ramach „Dnia Solidarności” z cierpiącym ludem Afganistanu, będą zbierane dodatkowe ofiary, aby wesprzeć ich w obecnej tragedii i biedzie, nie tylko naszą  modlitwą, ale i materialnie.
  10. Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii zostali włączeni: Zofia Kapusta i Sean Lipiński.
  11. Bóg Zapłać za ofiarę 100zł. na renowację świątyni.
  12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki Lumen.