25 NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Słuchanie uchem serca”. Jest to również Dzień Dziennikarza. W modlitwie polecać będziemy wszystkich dziennikarzy, aby byli odpowiedzialni za wypowiadane i pisane słowo, aby kierowali się zawsze prawdą opartą na Ewangelii.

2.  W przyszłą niedzielę 25 września, Caritas zaprasza do wzięcia udziału w Akcji „Niedziela Chleba”. Prosimy o mniejsze zakupy pieczywa, aby móc spróbować naszych poświęconych chlebów i bułek. Dziękujemy za wsparcie naszych działań. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc w zakupie opału dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

3.   Jest już dostępna księga intencji na rok 2023. Intencje można zamawiać tylko w kancelarii.

4.  Dziękujemy Ks. Markowi Lemiechowi za sprawowanie Mszy Św. wygłoszone Słowo Boże.  Paoprzez modlitwę będziemy prosić Dobrego Boga, aby wspierał Jego i cała parafię Wielgolas Brzeziński  w trudzie budowy świątyni.

5.  Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się następująca para: Kamil Książek kawaler z parafii Wólka Mińska i Ewelina Barszczewska panna z parafii tutejszej.

6. Przez sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii została włączona Marcelina Świerczyńska.

7.    Bóg zapłać za ofiary na nową kostkę przed świątynią: 300zł i 100zł.

8.    Na progu do wieczności pożegnaliśmy Ś.P: Jana Ignacego Pyrka. Wieczny odpoczynek… .

9.    Zachęcamy do nabycia czasopism katolickich i pobrania gazetki „Lumen”