24 NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Dziękujemy obecnemu dzisiaj w naszej wspólnocie Ks. prof. Waldemarowi Cisło dyrektorowi Pomoc Kościołowi w Potrzebie, za sprawowane Msze Św.            i wygłoszone Słowo Boże. Przed kościołem można nabyć książkę „Tragedia Aleppo” ze zdjęciami Adama Bujaka, którą będzie podpisywał sam autor. Zachęcamy również do złożenia ofiary do puszki na wakacyjne obozy dla dzieci z Syrii.

2.  Dzisiaj rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Ja jestem drogą, prawda i życiem” (J 14,6). Biskup przypominają w liście: „ Jakże ważne jest to, byśmy kształtowali serca własne i bliźnich w oparciu o Ewangelię. Tak uformowane serca będą mężne i zdolne do konfrontacji z trudną sytuacją, w jakiej przychodzi nam żyć”.

3. Dnia 13 września we wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie, na które zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

4. W środę 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża, które przypomina nam, że krzyż na którym Chrystus nas odkupił, w naszym życiu osobistym, w naszych domach i miejscach publicznych musi zajmować należne i godne czci miejsce. Tego dnia będziemy również modlić się za Ukrainę, aby wesprzeć duchowo walczących o wolność i niepodległość i będziemy również pamiętać o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie.

5.  W przyszłą niedzielę odbędą się uroczystości związane z 83 rocznicą Bitwy pod Dębem Wielkim. Rozpocznie je Msza Św. o godz.10.30. Po niej przemarsz pocztów sztandarowych oraz zaproszonych gości na cmentarz, gdzie o godz. 12.00. odbędzie się uroczysty Apel Poległych przy mogile Żołnierzy Września 1939r.

6.  Również w przyszłą niedzielę przybędzie do nas Ks. Marek Lemiech proboszcz parafii Wielgolas Brzeziński, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary na budowę kościoła.

7.  Rodziców i dzieci które przygotowują się do I Komunii Św. zapraszamy w przyszłą niedzielę na spotkanie, które odbędzie się po Mszy Św. o godz. 12.00.

8.   W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie młodzież I roku, przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

9.  Jest już dostępna księga intencji na rok 2023. Intencje można zamawiać tylko w kancelarii.

10.   Pod hasłem „I ślubuję ci” w przyszłą niedzielę przejdzie ulicami Warszawy XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się o godz. 11.00 na Placu Zamkowym a zakończy się Mszą Św. w kościele Św. Krzyża.

11.   Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się następująca para: Marek Jerzy Główka i Lidia Główka oboje stanu wolnego z parafii tutejszej.

12.   Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii został włączony Natan Kryński.

13.   Zachęcamy do nabycia czasopism katolickich i pobrania gazetki „Lumen”