23 NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. W przyszłą niedzielę 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na Mszy Św. o godz. 12.00 Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński i Służebnica Boża Matka Elżbieta Czacka zostaną ogłoszeni Błogosławionymi. Naszym duchowym przygotowaniem do tej uroczystości jest Nowenna sprawowana po Mszy Św. o godz. 18.00 na którą serdecznie zapraszamy.
  2. W środę 8 września obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszach Św. o godz. 7.00 i 18.00 pobłogosławimy ziarno siewne i nasiona.
  3. Dziękujemy Państwu Wandzie i Janowi Wojdygom za wykonanie i ofiarowanie mosiężnego krzyża z dwustronną pasyjką na nasz nowy Ołtarz Eucharystyczny.
  4. Zapraszamy młodzież do wspólnego śpiewania pod fachowym okiem Pana Organisty Marka Dołkowskiego. Kto chciałby realizować swoje hobby muzyczne, może to uczynić w Młodzieżowym Zespole Wokalnym, który spotyka się na próbach w soboty o godz. 19.00 w naszym kościele.
  5. Z radością informujemy, że w naszej parafii od września ruszyła Szkoła Maryjna w edukacji domowej pod patronatem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich „Skarb Serca”. Są jeszcze 3 wolne miejsca w klasach 0-3. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii.
  6. W najbliższa niedzielę 12 września po długiej przerwie Parafialny Zespół caritas wraca do akcji „Niedzieli Chleba”. Prosimy o mniejsze zakupy pieczywa, aby móc spróbować naszych poświęconych chlebów i bułek. Dochód zostanie przeznaczony na zakup opału dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Dziękujemy za wsparcie naszych działań.
  7. Zapraszamy Złote Róże i inne osoby na spotkanie modlitewne do Sanktuarium w Kodniu, które odbędzie się dnia 18 września. Informacje kontaktowe podane są w gablotach.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary: Miłosz Mikołajczyk kawaler i Izabela Wieczorek panna oboje z parafii tutejszej, Tomasz Krzysztof Kowalczyk kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Szkup panna z parafii św. Bartłomieja w Paprotni.
  9. Bóg Zapłać za ofiarę 500zł. na kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu.
  10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki Lumen.
  11. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Katarzynę Siporską. Wieczny odpoczynek….