21 NIEDZIELA  ZWYKŁA

1.  W piątek 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia Polacy w kraju i na obczyźnie, duchowo łącza się ze swoją Matka i Królową z Jasnej Góry. Zapraszamy na uroczyste Msze Św. sprawowane w naszej świątyni o godz. 7.00. 9.00, 11.00 i 18.00. Z racji uroczystości, można spożywać pokarmy mięsne.

2. Uczestnicy naszej Pielgrzymki Rowerowej ofiarowali Matce Bożej na Jasnej Górze intencje, które złożyliśmy do skrzyneczki. Zamówili również dwie Msze Św. Wieczyste, pierwsza w intencji parafii i pielgrzymów, druga w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych z rodzin pielgrzymów. Msze Św. są odprawiane na Jasnej Górze codziennie o godz. 7.00 i są transmitowane przez program 1 TVP.

3.  W przyszłą niedzielę 28 sierpnia w parafii Świętej Trójcy w Latowiczu odbędą się Diecezjalne Dożynki. Uroczystą Mszę Św. o godz. 12.00  odprawi Ks. Bp. Romuald Kamiński. Zachęcamy do udziału również przedstawicieli naszej parafii. Nasze Dożynki Parafialne odbędą się w niedzielę 4 września.

4.  W przedsionku kościoła zbierane są nadal podpisy popierające obywatelski projekt ustawy p.t. „STOP AGRESJI WOBEC CHRZEŚCIJAN”,  która ma lepiej bronić wolności religijnej chrześcijan, prosimy o poparcie tej inicjatywy i złożenie swojego podpisu.

5.   Zachęcamy do udziału w naszej parafialnej Pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę dnia 1 września. Planowany wyjazd o godz. 11.00, w programie Droga Krzyżowa, Msza Św. przed Cudownym Obrazem Pani Jasnogórskie oraz nasz Apel Jasnogórski. Powrót bezpośrednio po Apelu.  Zapisy przyjmujemy w kościele lub w kancelarii. Koszt wyjazdu dobrowolna ofiara.

6.   Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii zostali włączeni: Mia Bella Piotrkowicz i Miłosz Krawczyk.

7.  Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Ś.P. Helenę Kowalską i Helenę Stanisławę Kowalkowską. Wieczny odpoczynek…