20 NIEDZIELA  ZWYKŁA

1.  W  poniedziałek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest jednocześnie uroczystością Patronki naszej Diecezji – Matki Bożej Zwycięskiej. Tego dnia przypada również 102 rocznica Cudu nad Wisłą, zwycięskiej bitwy pod Radzyminem i Święto Wojska Polskiego. W łączności z pielgrzymami zgromadzonymi na Jasnej Górze zapraszamy na Msze Św. w intencji naszej Ojczyzny i Żołnierzy Wojska Polskiego, które będą sprawowane jak w niedzielę, o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W czasie każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd błogosławienia ziół i kwiatów, pierwociny zieleni tego roku.                 

2.    Dnia 1 września odbędzie się nasza parafialna Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Planowany wyjazd o godz. 11.00, w programie Droga Krzyżowa, Msza Św. przed Cudownym Obrazem, nasz Apel Jasnogórski. Wyjazd bezpośrednio po Apelu.  Zapisy przyjmujemy w kościele lub w kancelarii.

3.   W niedzielę 4 września na Mszy Św. o godz. 12.00 odbędą się nasze parafialne dożynki. Prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych z każdej miejscowości.

4. Wójt Gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski oraz Dyrektor I L.O PUL w Dębem Wielkim Agnieszka Kaczyńska zapraszają na obchody 102 Rocznicy Bitwy Warszawskiej w dniu 17 sierpnia o godz. 18.00 na Mszę św. po Mszy złożenie kwiatów pod Pomnikiem „Dębskiego Orła Pamięci”. Szczegóły na Plakatach.    

5.   Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii został włączony Miłosz Krawczyk

6. Na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Anielę Konowrocką 

10.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.