19 NIEDZIELA  ZWYKŁA

1.  W środę 10 sierpnia po Mszy Św. o godz. 7.00 wyrusza z naszej parafii na Jasną Górę Pielgrzymka Rowerowa, którą organizuje Pluton Różańcowy. Na ołtarzu Matki Bożej znajduje się skrzynka, do której prosimy wrzucać swoje intencje, które pielgrzymi zawiozą na Jasną Górę.

2. Dnia 13 sierpnia w sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się po Mszy Św. o godz. 18.00.

3. W duchowej łączności z pielgrzymami zmierzającymi na Jasna Górę zapraszamy dnia 14 sierpnia na pielgrzymkę do parafii Glinianka, aby przed obrazem Matki Bożej Glinieckiej ofiarować nasze rodziny i nas samych. Pielgrzymka wyruszy o godz. 16.30, aby dotrzeć do kościoła, następnie będzie sprawowana Msza Św. różaniec, Apel Jasnogórski i wspólna Agapa.

4.  W przyszły poniedziałek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest jednocześnie uroczystością Patronki naszej Diecezji – Matki Bożej Zwycięskiej. Tego dnia przypada również 102 rocznica Cudu nad Wisłą, zwycięskiej bitwy pod Radzyminem i Święto Wojska Polskiego. W łączności z pielgrzymami zgromadzonymi na Jasnej Górze zapraszamy na Msze Św. w intencji naszej Ojczyzny i Żołnierzy Wojska Polskiego, które będą sprawowane jak w niedzielę, o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W czasie każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd błogosławienia ziół i kwiatów, pierwociny zieleni tego roku.

5.  Dzisiaj  przed kościołem są zbierane podpisy popierające obywatelski projekt ustawy p.t. „STOP AGRESJI WOBEC CHRZEŚCIJAN”,  która ma lepiej bronić wolności religijnej chrześcijan, prosimy o poparcie tej inicjatywy.

6.   Dnia 1 września odbędzie się nasza parafialna Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Planowany wyjazd o godz. 11.00, w programie Droga Krzyżowa, Msza Św. przed Cudownym Obrazem, nasz Apel Jasnogórski. Wyjazd bezpośrednio po Apelu.  Zapisy przyjmujemy w kościele lub w kancelarii.

7.   W niedzielę 4 września na Mszy Św. o godz. 12.00 odbędą się nasze parafialne dożynki. Prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych z każdej miejscowości.

8.   Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para: Łukasz Rozbicki kawaler i Lidia Izdebska panna oboje z parafii tutejszej.

9.   Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii została włączona Ariadna Lewandowska -Lech

10.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.