19 NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Przeżywamy sierpień miesiąc o ważnym dla nas Polaków charakterze religijnym i patriotycznym. Jest to również miesiąc, który w naszej Ojczyźnie jest czasem modlitwy o trzeźwość Narodu. Tak wiele jest tragedii osobistych i rodzinnych spowodowanych przez alkohol. Odpowiedzmy pozytywnie na ten apel wypełniając wezwanie Kościoła „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”.
  2. 2  W przyszłą niedzielę 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP- Matki Bożej Zwycięskiej, która jest Patronką naszej diecezji. Tego dnia przypada 101 rocznica Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego. Po każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół, kwiatów, pierwocin zieleni tego roku.
  3. W piątek 13 sierpnia po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie.
  4. Ze wszystkich stron naszej Ojczyzny Polacy pielgrzymują na Jasna Górę, pieszo lub rowerowo. Łączmy się z nimi w modlitwie jako duchowi pątnicy i życzymy im wiele owoców duchowych.
  5. 15 sierpnia o godz. 12.00 Msza święta w intencji Ojczyzny następnie złożenie kwiatów przy pomniku „ Dębski Orzeł Pamięci”. Serdecznie zapraszamy.
  6. Do wtorku przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiona skrzynka do której można wrzucać intencje, które zostaną zawiezione w sierpniu przed obraz M.B. Jasnogórskiej przez pielgrzymkę rowerową.
  7. Bóg zapłać za ofiary na nowy Ołtarz Eucharystyczny: 1000 zł.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary: Karol Wielgoławski, kawaler i Aleksandra Tymińska, panna oboje z parafii tutejszej, Łukasz Siegień kawaler i Wioletta Borkowska panna oboje z parafii tutejszej, Marcin Kowalczyk kawaler z parafii tutejszej i Monika Kowalczyk panna z parafii Narodzenia N.M.P. w Mińsku Mazowieckim, Kamil Kalinowski kawaler z parafii tutejszej i Julia Pulik panna z parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, Paweł Laskowski kawaler z parafii Matki Łaski Bożej w Halinowie i Marta Fruba panna z parafii tutejszej.
  9. Przez Sakrament Chrztu Świętego do wspólnoty Kościoła zostali włączeni: Kornelia Piwowarska i Łukasz Bakuła.
  10. Parafia Wielgolas Brzeziński zaprasza na piknik parafialny 15 sierpnia na Uroczystość Wniebowzięcia NMP i bieg „ Wilczym Tropem” na dystansie 1963 metrów upamiętniający Żołnierzy Niezłomnych. Podczas Odpustu odbędzie się prezentacja Polskich Sił Zbrojnych, będzie wystawiony sprzęt wojskowy, a także będzie można skorzystać z symulatora strzelań. Szczegóły na plakacie.
  11. Gminny Ośrodek Kultury zaprasza dzisiaj 8 sierpnia w godz. 16.00- 20.00 na „Niedzielę atrakcji” teren przy Klubie Dziupla przy Urzędzie Gminy w Dębe Wielkie a w godzinach 15.00-19.00 będzie czynny Punkt szczepień i Punkt Spisu Powszechnego, szczegóły na plakatach. 13 i 27 sierpnia Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na Kino plenerowe, szczegóły na plakatach.
  12. 12. 14 sierpnia o godz. 15.00 wycieczka rowerowa z historią start przy Klubie Dziupla.  Szczegóły na plakatach.