18 NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Dzisiaj rozpoczyna się sierpień miesiąc o ważnym dla nas Polaków charakterze religijnym i patriotycznym. Jest to również miesiąc, który w naszej Ojczyźnie jest czasem modlitwy o trzeźwość Narodu. Tak wiele jest tragedii osobistych i rodzinnych spowodowanych przez alkohol. Odpowiedzmy pozytywnie na ten apel wypełniając wezwanie Kościoła „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”.
  2. 2  Jutro wspominając Matkę Bożą Anielską i Św. Franciszka można uzyskać  odpust zupełny, zwany „Porcjunkuli”, należy tylko odwiedzić kościół i pobożnie odmówić „Ojcze nas i Wierzę w Boga”.
  3. W piątek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00 będzie sprawowane nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 18.00 Wspólnota Świętych Pawła i Pawła poprowadzi adorację przed Najświętszym Sakramentem, następnie rozpocznie się adoracja indywidualna, która będzie trwała całą noc.                        Tego również dnia odwiedzimy naszych chorych z Komunią Św.
  4. W sobotę 7 sierpnia po Mszy Św. o godz. 7.00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P, które poprowadzi Pluton Różańcowy.
  5. Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiona skrzynka do której można wrzucać intencje, które zostaną zawiezione w sierpniu przed obraz M.B. Jasnogórskiej przez pielgrzymkę rowerową.
  6. Bóg zapłać za ofiary na nowy Ołtarz Eucharystyczny: 350zł, i 100 zł.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary: Łukasz Nejman kawaler z parafii tutejszej i Marta Wyderka panna z parafii Św. Jana Chrzciciela w Józefowie – Michalinie, Łukasz Siegień kawaler i Wioletta Borkowska panna oboje z parafii tutejszej, Łukasz Radosław Jankowski kawaler i Karolina Pasik panna oboje z parafii tutejszej, Marcin Kowalczyk kawaler z parafii tutejszej i Monika Kowalczyk panna z parafii Narodzenia N.M.P. w Mińsku Mazowieckim.
  8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki Lumen.
  9. 9.   Dziękujemy Ojcu Oblatowi Jarosławowi Kędzia z Siedlec za celebrowanie Mszy Świętych i wygłoszone Słowo Boże. Niech te ofiary składane przy nabywaniu kalendarza będą naszym wsparciem dzieł misyjnych prowadzonych przez Ojców Oblatów na całym świecie.