18 NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest tak bardzo ważny dla nas Polaków ze względu na Święta Maryjne i Narodowe. Jutro dnia 1 sierpnia przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 zabiją dzwony we wszystkich świątyniach naszej diecezji, zatrzymajmy się wtedy na chwilę, aby oddać hołd powstańcom żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego. Pamiętajmy w modlitwie o bohaterskich powstańcach, poległym i zmarłym niech Dobry Bóg okaże łaskę nieba, a żyjących niech obdarza zdrowiem. 

2. Dnia 5 sierpnia w pierwszy piątek miesiąca po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie po Mszy Św. o godz.18.00 rozpocznie się całonocna adoracja indywidualna w kaplicy adoracji. Tego dnia odwiedzimy naszych chorych z Komunią Św.

3.  W sobotę dnia 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Po mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które poprowadzi Pluton Różańcowy. 

4.  W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i procesja Eucharystyczna.

5.     Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zachęca do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu. Hasło obecnego roku brzmi: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. W naszym kościele, na stałe, wyłożona jest Księga Abstynencji na ołtarzu Matki Bożej. Każdy może wpisać swoje zobowiązanie postu od alkoholu w konkretnej intencji. Dzięki takiemu wyrzeczeniu powstrzymujemy cierpienie rodzin, unikamy wypadków komunikacyjnych i śmierci niewinnych ludzi, dbamy o własne zdrowie. Podpisane są już deklaracje na miesiąc, rok, a nawet do końca życia. Dajmy dobry przykład swoim życiem w trzeźwości.                   

6.  Ze wszystkich stron naszej Ojczyzny wyruszyły lub wyruszą w najbliższych dniach pielgrzymki piesze i rowerowe na Jasną Górę. Naszym parafianom, którzy będą uczestniczyć w pielgrzymkach, życzymy wielu duchowych owoców tego błogosławionego czasu, a my towarzyszmy im duchowo poprzez naszą modlitwę w ich intencji. Do skrzynki stojącej na ołtarzu Matki Bożej prosimy wrzucać swoje intencje, które uczestnicy Pielgrzymki Rowerowej ofiarują Królowej Polski  na Jasnej Górze.  

7.  Solidarna Polska złożyła do Sejmu projekt ustawy, która ma lepiej bronić wolność  religijną chrześcijan w Polsce p.t. „ Stop Agresji wobec chrześcijan”. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane podpisy popierające ten obywatelski projekt ustawy. Prosimy przygotować swoje dane osobiste i udzielić poparcia.

8.  Dnia 1 września odbędzie się nasza parafialna Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Planowany wyjazd o godz. 11.00, w programie Droga Krzyżowa, Msza Św. przed Cudownym Obrazem, nasz Apel Jasnogórski. Wyjazd bezpośrednio po Apelu.  Zapisy przyjmujemy w kościele lub w kancelarii.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary: Kamil Michał Świerczyński kawaler i Michalina Domańska panna, oboje z parafii tutejszej, Grzegorz Twardowski kawaler i Magdalena Czyżewska panna oboje z parafii tutejszej, Łukasz Rozbicki kawaler i Lidia Izdebska panna oboje z parafii tutejszej.  

10.  Bóg zapłać za ofiary na nowy  chodnik przed kościołem: 500zł, 200zł i 100zł

11.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.

12.  Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Albinę Janinę Paczkowską.

13.  Modlitwa do Świętego Michała Archanioła

14.  Na dobry tydzień, na czas urlopów i wakacji  niech Bóg Wam Błogosławi.