17 NIEDZIELA  ZWYKŁA

1.  Dzisiaj rozpoczyna się  XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa, gdzie będziemy modlić się za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczną podróż. Ofiary które obecnie są zbierane z racji pobłogosławienia kierowców i pojazdów, są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Podejdziemy za chwilę na parkingi i poświęcimy Wasze pojazdy. Można również pobrać specjalne modlitwy, deklarację katolika i okolicznościowe naklejki ze Św. Krzysztofem.

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy wspomnienia świętych: w poniedziałek: Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa, we wtorek: Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, w piątek; Świętych Marty, Marii i Łazarza.

3.  Na ołtarzu  Matki Bożej jest wystawiona skrzyneczka do której można wrzucać swoje intencje, które uczestnicy Pielgrzymki Rowerowej zabiorą na Jasna Górę. Wszystkich którzy już wędrują do różnych Sanktuariów Maryjnych  i tych którzy niedługo wyruszą, zapewniamy o naszej modlitwie prosząc  o łaskę zdrowia, siłę i wytrwałość na pątniczym szlaku.

4. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary: Mariusz Woźnica kawaler z parafii Matki Łaski Bożej w Halinowie i Magdalena Dobosiewicz panna z parafii tutejszej, Paweł Karwowski kawaler z parafii tutejszej i Marianna Kalinowska panna z parafii Miłosierdzia Bożego w Żukowie, Kamil Michał Świerczyński kawaler i Michalina Domańska panna, oboje z parafii tutejszej, Grzegorz Twardowski kawaler i Magdalena Czyżewska panna oboje z parafii tutejszej.

5.   Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii zostali włączeni: Liwia Kuć i Gabriel Franciszek Szulc.

6.   Dzisiaj nasza „Niedziela Chleba” prosimy o pobranie poświęconego chleba i bułeczki, Bóg zapłać za ofiary, które są przeznaczone na potrzeby biednych z naszej parafii.

7.   Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.

8.   Modlitwa do Świętego Michała Archanioła

9.  Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszej parafii, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny i jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Wszystkich tu obecnych na szczęśliwy tydzień, na czas urlopów i wakacji  niech Dobry Bóg Błogosławi.