1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe sprawowane o godz. 17.30.
  2. Dnia 24 czerwca w czwartek obchodzimy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
  3. W piątek 25 czerwca o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Św. na zakończenie roku szkolnego, aby podziękować Panu Bogu za wyjątkowy czas nauki dzieci i młodzieży za trud pracy nauczycieli i pracowników Liceum Mundurowego i Szkoły Podstawowej.
  4. Również tego dnia 25 czerwca w piątek o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Śp. Bolesława Książka zamordowanego za pomoc żydowskiemu chłopcu w czasie okupacji niemieckiej oraz za młodego Żyda Idela oraz polskich i żydowskich ofiar II Wojny Światowej. Po Mszy Św. o godz. 13.30 odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej te wydarzenia u zbiegu ulic Ekologicznej i Długiej w Olesinie.
  5. W przyszłą niedzielę 27 czerwca o godz. 12.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza Św. Odpustowa z okazji patronów naszej parafii Świętych Piotra i Pawła. Mszy Św. przewodniczyć będzie Ks. Prof. Waldemara Cisło, Dyrektor Sekcji Polskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ks. Profesor na początku Mszy Św. odsłoni i poświeci nasz nowy Ołtarz Eucharystyczny i Ambonkę. Po Mszy Św. odbędzie się procesja wokół kościoła.
  6. W dniach od 25 do 27 czerwca odbędzie się Święto Gminy Dębe Wielkie. Dokładne informacje podane są na plakatach i na stronach internetowych Parafii i Gminy.
  7. Przy ołtarzu Matki Bożej została ustawiona skrzynka do której można wrzucać intencje, które zostaną zawiezione w sierpniu przed obraz M.B. Jasnogórskiej przez pielgrzymkę rowerową.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para: Kamil Lesiński kawaler z parafii tutejszej i Sandra Michalak panna z parafii św. Jakuba Apostoła w Łebie.
  9. Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i Parafii zostali włączeni: Stanisław Smolak, Hanna Raus, Lena Bartnicka, Marcin Szymaniec, Oliwia Piotrkowicz, Olga Mikołajczewska, Szymon Tarapata, Tymon Tarapata, Zuzanna Jagoda Uzarska i Felicja Jackiewicz.
  10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki Lumen.
  11. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Bożenę Lesińską i Stefana Przasnka. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.. .