XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele na całym świecie IV Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem „Wyciągnijcie rękę do ubogiego” (Syr 7,32). Ojciec Święty Franciszek w specjalnym orędziu na ten dzień pisze: „ Starożytna mądrość postawiła przed nami te słowa jako uświęcony kodeks do wprowadzania w życie. Brzmią one dzisiaj z cała swoją znaczeniową mocą, pomagając nam skoncentrować wzrok na tym, co istotne i przekroczyć barierę obojętności. Ubóstwo ma różne twarze, które domagają się uwagi pod jednym, szczególnym względem: w każdej z nich możemy spotkać Pana Jezusa, który objawił nam, że jest obecny w swoich najmniejszych braciach(por. Mt 25,40)”.

2. W parafii p.w. bł. Honorata Koźmińskiego w Chrośli każdego 13. dnia miesiąca, będzie modlitwa o nawrócenie dzieci, wnuków i polskiej młodzieży. Pełne informacje o tej inicjatywie duszpasterskiej podane są w gablotach.

3. Przy wejściu do świątyni nad kropielnicami zostały umieszczone specjalne bezdotykowe dozowniki z wodą święconą. Dziękujemy fundatorom za ten dar serca. Niech znak krzyża umacnia każdego z nas w tym trudnym czasie i chroni przed wszelkimi działaniami złego ducha. Przy ołtarzu bocznym Matki Bożej stoi również pojemnik z wodą święconą, pamiętajmy o uzupełnianiu naszych domowych kropielniczek.

4. Bóg zapłać za złożone ofiary na nową podłogę: 1000zł 500zł 100zł oraz za ofiarę na nowy Krzyż Misyjny – 1040zł.

5. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej i pobrania naszej gazetki „Lumen”.

6. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: ŚP. Wacława Bednarczyka. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .