NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA
  1. Dzisiaj na naszych ustach i w naszych sercach rozbrzmiewa radosne „Alleluja”, bo po mrokach śmierci jaśnieje światło Zmartwychwstania  Pana, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Pragniemy życzyć Wam w tym trudnym czasie pandemii dużo Nadziei, która była potrzebna w Wieki Piątek, dużo Wiary, która była poddana próbie w Wielką Sobotę i dużo Miłości, która powstała do nowego życia w Wielka Niedzielę. Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi, obdarza łaską zdrowia, umacnia i towarzyszy w obecnej niełatwej codzienności, bo tylko On ma siłę Boga, aby przemienić w dobro wszystko co nam się przytrafia.
  2. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00., 10.30., 12.00 i 18.00.
  3. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej można spożywać pokarmy mięsne.
  4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, w naszej świątyni o godz. 15.00 zostanie odprawiona przed Najświętszym Sakramentem Koronka do Miłosierdzia Bożego w wersji śpiewanej. Przy ołtarzu bocznym pod obrazem Jezusa Miłosiernego ustawiona jest skarbona do której można wrzucać swoje intencje, które będą wyczytane w czasie Koronki do Miłosierdzia Bożego.
  5. Bóg Zapłać za składane ofiary na nowy Ołtarza Eucharystyczny do skarbony stojącej przy krzyżu wielkopostnym.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary: Marcin Śmietański kawaler z parafii Poświętne i Paulina Zgutka panna z parafii tutejszej oraz Mariusz Jackiewicz kawaler z parafii tutejszej i Monika Wioletta Wysocka panna z parafii Wiśniew k/Mińska Maz.
  7. Pamiętajmy, że w naszej świątyni może przebywać tylko 40 osób, jesteśmy zawsze i wszędzie w maseczkach, dezynfekujemy ręce i zachowujemy między sobą odpowiedni dystans. Można również uczestniczyć we Mszy Św. przed kościołem, gdzie ilość wiernych jest dowolna.
  8. Do wspólnoty kościoła i parafii przez Sakrament Chrztu Św. zostali włączeni: Blanka Kalinowska i Zoja Rzondłkowska.
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wnieśli wielki wkład w przygotowanie i przebieg uroczystości Wielkiego Tygodnia i Świat Wielkanocnych. Ks. Pawłowi, lektorom i ministrantom za przygotowanie i poprowadzenie liturgii. K. Wiesławowi za pomoc w posłudze duszpasterskiej. Klerykowi Mateuszowi za obrzęd poświecenia pokarmów i posługę liturgiczną. Za oprawę muzyczną dziękujemy Panu Markowi organiście, Chórowi i scholii dziecięco – młodzieżowej. Pani Iwonie Geresz i Pani Agnieszce Gasiuk dziękujemy za projekty i przygotowanie Grobu Pańskiego, Ciemnicy i wystrój ołtarzy. Dziękujemy Panu Andrzejowi Kowalczykowi i Panu Tadeuszowi Dąbrowskiemu za pomoc w przygotowaniu Grobu i Ciemnicy. Pani Iwonie i Panu Kazimierzowi dziękujemy za wszystkie prace porządkowe w świątyni i wokół kościoła. Dziękujemy Panu Marcinowi Szulimowi za użyczenie namiotów stojących przed kościołem. Dziękujemy Plutonowi Różańcowemu i Wspólnocie Świętych Piotra i Pawła za prowadzenie nabożeństw, wartę w kościele, wszelkie prace porządkowe, dekoracyjne i transmisję nabożeństw na Facebooku. Na ręce Pana Grzegorza Ostrowskiego Komendanta OSP dziękujemy wszystkim strażakom za pełnienie warty przy Grobie Pańskim i udzieloną pomoc przy rozstawianiu namiotów.
  10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki Lumen.