NIEDZIELA  NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dziękujemy ks. dr. Dariuszowi Czupryńskiemu – orioniście, dyrektorowi Hospicjum, za wygłoszone Słowo Boże i sprawowaną Eucharystię, okażmy swoje serce składając ofiary na pomoc ciężko chorym pacjetom.

2.   Jutro po Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie.

3.  W czwartek 16 czerwca obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy na Msze Św. sprawowane o godz. 7.00, 9.00. 11.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 11.00. wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, prosimy o udekorowanie trasy procesji. Prosimy dzieci I Komunijne, aby przyszły w uroczystych strojach i włączyły się do procesji. Próba dla dzieci sypiące kwiaty odbędzie się wcześniej o godz. 10.30. Zapraszamy przez oktawę na procesję eucharystyczną wokół kościoła, która będzie sprawowana po nabożeństwie czerwcowym, które jest odprawiane codziennie o godz. 17.30.  

4. W Uroczystość Bożego po Mszy Św. o godz. 9.00 zostanie uroczyście przeniesiony Najświętszy Sakrament do Kaplicy Adoracji, która zostanie otwarta. Dziękujemy z serca wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym mogliśmy stworzyć to święte miejsce i właściwie wyposażyć. Dziękujemy Paniom Renacie Stańczyk z Dębego Wielkiego  i Pani Joannie Kruk z Sulejówka za napisanie obrazu ikony Św. Rodziny w którym będzie przebywał Najświętszy Sakrament.  Dziękujemy Państwu Wandzie i Janowi Wojdygom za wykonanie, pozłocenie i ofiarowanie do kaplicy: kapsuły na Najświętszy Sakrament, krzyży na kratę, wiecznej lampki i kinkietu, to wielki dar serca dla naszej parafii. Dziękujemy sympatykom naszej parafii Państwu Magdalenie Rutkowskiej Duda i Piotrowi Duda z Goczałkowic na Śląsku za ufundowanie ozdobnej kraty, łączącej kaplicę z kościołem. Dziękujemy rodzicom i dzieciom, które przystąpiły do I Komunii Św. za ofiarę 4370zł oraz dzieciom, które obchodziły rocznice I Komunii za ofiarę 310zł. na ławki do kaplicy adoracji. Dziękujemy Panu Ryszardowi Piotrowiczowi i Andrzejowi Kowalczykowi za montaż oświetlenia obrazu, wiecznej lampki i odnowienie kaplicy. Dziękuję dowódcy Mariuszowi Bułasiowi i całemu Plutonowi Różańcowemu za montaż obrazu i ustawienie ołtarza w kaplicy adoracji.   

5.  W sobotę dnia 18 czerwca odbędzie się w naszej parafii X Jubileuszowy Zjazd Róż Rodzinnych naszej diecezji. Rozpocznie się o godz. 9.00.  wniesieniem figury M.B. Fatimskiej, następnie różaniec, konferencja ks. Grzegorza Sikorskiego, świadectwo życia Pana gen. Bryg. Artura Jakubczyka. O godz. 12.00 Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Romualda Kamińskiego, który dokona poświecenia Kaplicy Adoracji. Po Mszy Św. wspólna agapa przy domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich parafian, członków Kół Żywego Różańca i czcicieli Matki Bożej z innych wspólnot na to Różańcowe Spotkanie.

6.  Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary: Jacek Piotr Białek, kawaler z parafii M.B. Bolesnej w Goźlinie i Karolina Szczęsna panna z parafii tutejszej, Jacek Rafał Pędowski kawaler i Justyna Sadowska panna oboje z parafii tutejszej.

7.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.

8. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Wiktorię Piotrowską, Mieczysława Tkaczyka i Jerzego Bartnickiego.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, ……