III  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1.  Dzisiaj kościół obchodzi Niedzielę Słowa Bożego. W ramach tego święta, Kościół katolicki zachęca do refleksji nad Słowem Bożym i jego znaczeniem w życiu każdego człowieka. Warto zatem sięgać do Biblii jak najczęściej i zastanowić się nad jej bogatą treścią, aby dobrze odczytywać i wypełniać wolę Bożą.                                                                   

2.  W przyszłą niedzielę przybędzie do nas Ks. Marek Lemiech proboszcz parafii Wielgolas Brzeziński, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary na budowę świątyni.   

3.   Zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. 

4.    W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży I i II roku przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.                                                                                                                     

5.  Trwa Wizyta Duszpasterska-Kolęda. Dziękujemy za przyjeżdżanie po kapłanów, otwieranie bramy i furtki oraz wychodzenie po księdza i odprowadzanie do sąsiada.  Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby parafii i remont zabytkowej plebanii.  Przypominamy, że w okresie trwania kolędy kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 16.00, a w środę i sobotę również od godz. 8.00 do 9.00.  

        Plan Kolędy na najbliższy tydzień:                                                  

22.01.2024. (poniedziałek) od 16.00 Dębe Wielkie (jeden ksiądz) ul. Prądzyńskiego strona południowa od ul. Pustelnickiej do ul. Warszawskiej (drugi ksiądz) ul. XXX- lecia 

23.01.2024. (wtorek) od 16.00 (dwóch księży) Dębe Wielkie – ul. Wiosenna, Konopnickiej, ( trzeci ksiądz) ul. Urocza.

24.01.2024. (środa) od 16.00 (dwóch księży) Dębe Wielkie – ul Warszawska- strona północna, (trzeci ksiądz ) ul. Południowa

25.01.2024. (czwartek) od 16.00. (dwóch księży) Dębe Wielkie – ul. Warszawska -strona południowa.

26.01.2024. (piątek) od 16.00. (dwóch księży) KOBIERNE – strona północna

27.01.20224. (sobota) od 9.00. (dwóch księży) DĘBE WIELKIE- ul. Polna od numeru 1 do 99

6.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.                                          

7.    Na progu do wieczności pożegnaliśmy:  ŚP. Krystynę Walesiak i Lucynę Tyszewską.  Wieczny odpoczynek… .