7 NIEDZIELA  WIELKANOCY WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dnia 2 czerwca w czwartek o godz. 18.00 młodzież II roku przygotowań  przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź dla młodzieży, rodziców i świadków  w środę 1 czerwca od godz. 16.30. próba również tego dnia o godz. 18.30.

2. Od środy 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe sprawowane codziennie o godz. 17.30.

3.  W czwartek Apostolat Złotej Róży zaprasza na różaniec o godz. 17.00.

4.  W I piątek miesiąca po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 18.00 rozpocznie się adoracja, którą poprowadzi Wspólnota Św. Piotra i Pawła, po niej rozpocznie się adoracja indywidualna przez całą noc. Tego dnia odwiedzimy chorych z Komunią Św.

5.  W sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P., które poprowadzi Pluton Różańcowy. Również w sobotę serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania Wigilii Zesłania Ducha Św.. Rozpoczniemy, o godz. 18.00. uroczystą Mszą Św. z rozbudowaną Liturgią Słowa Bożego. Następnie Nieszpory z konferencją o Duchu Św. oraz czuwanie modlitewne z uwielbieniem i świadectwem.

6.  Podczas Mszy Św.  sprawowanej w sobotę 4 czerwca o godz. 10.00 w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku nasz parafianin ksiądz diakon Mateusz Proczek przyjmie święcenia prezbiteriatu z rąk Ks. Bp. Romualda Kamińskiego. W niedzielę 5 czerwca o godz. 12.00 Ks. Neoprezbiter odprawi w naszej świątyni  swoją pierwszą Mszę Św. Prymicyjną. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.40 w domu rodzinnym Ks. Mateusza ul. Kościelna nr 9 od błogosławieństwa rodziców, a następnie wyruszy procesja do kościoła na dalszą część uroczystości Prymicyjnej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Mateuszu, prosząc o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na rozpoczynającą się drogę życia kapłańskiego dla dobra Boga, Kościoła i Ojczyzny.

7. Dziękujemy Ks. Markowi Lemiechowi za wygłoszone Słowo Boże i w modlitwie  prosimy, aby Dobry Bóg wspierał Jego i parafię Wielgolas Brzeziński w trudzie budowy świątyni.

8.  Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii zostali włączeni: Katarzyna Weronika Mazaj, Pola Gawęda i Zuzanna Szczypek.

9.  Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para: Arkadiusz Grzegorz Jackiewicz kawaler z parafii tutejszej i Ilona Magdalena Matera panna z parafii Św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie.

10.   Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.

11. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Sławomira Twardowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, ……