31 NIEDZIELA ZWYKŁA
  1. Jutro obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W duchu wiary udamy się na cmentarze, gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli. Zanieśmy im w darze naszą modlitwę i ofiarujmy za nich Komunię Świętą. Tylko wtedy zaniesione przez nas kwiaty i zapalone znicze będą miały prawdziwy sens pamięci o nich przed Bogiem. Tego dnia w naszej świątyni będą odprawione Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 11.30 zgromadzimy się przy bramie starej części cmentarza, gdzie rozpocznie się procesja z nabożeństwem za zmarłych. Następnie, przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona Msza Św. w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu. Po Mszy Św. poświęcimy nowe pomniki nagrobne. Przypominamy, że tego dnia jest obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. aby uniknąć grzech ciężkiego. Tego również dnia na cmentarzu Szkolne Koło Caritas będzie rozprowadzać pudełka zapałek w ramach akcji „ Zapałka nie ogrzeje”.
  2. We wtorek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych „ Dzień Zaduszny”. Nasze zamyślenie o śmierci, przemijaniu i wieczności będą okazją do odnowienia naszej wiary w Rzeczy Ostateczne i przypomnieniem o naszej odpowiedzialności przed Bogiem za nasze życie, które jest tak kruche w czasie trwającej epidemii. Zapraszamy na Msze Św. sprawowane tego dnia w świątyni o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 9.00 odbędzie się nabożeństwo za zmarłych wokół świątyni z wyczytaniem wypominek.
  3. W dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza lub kościoła, można uzyskać odpust zupełny, należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św. i pomodlić się w intencjach które ofiaruje Panu Bogu Ojciec Św. odmawiając Ojcze Nasz i Wierzę w Boga. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
  4. Dnia 3 listopada w środę rozpoczynamy rekolekcje, które poprowadzi Ojciec Bazyli Cendrowicz – Paulin z Łukęcina k/ Kamienia Pomorskiego, na które wszystkich zapraszamy.
  5. Plan rekolekcji jest następujący:

ŚRODA – ( 3 listopada 2021 r. )

7.00-Msza św. z nauka ogólną

9.00-Msza św. z nauka ogólną

17.00-Msza św. z nauka ogólną

18.30-Msza św. z nauką ogólną

( po Mszy św. konferencja dla młodzieży )

CZWARTEK – (4 listopada 2021r.)  i  PIĄTEK – (5 listopada 2021r.)

7.00-Msza św.  z nauka ogólną

9.00-Msza św.  z nauką ogólną

10.30-Msza św. dla KL. I-IV  – Szkoła Podstawowa

12.00-Msza św. dla KL. V-VII – Szkoły Podstawowa

14.00-Msza św. dla KL. VIII – Szkoła Podstawowa i Liceum Mundurowe

17.00-Msza św. z nauka ogólną

18.30-Msza św. z nauka ogólną

(po Mszy św. konferencja dla młodzieży)

W czasie rekolekcji nie będzie Spowiedzi Świętej, aby lepiej skupić się na naukach rekolekcyjnych.

SOBOTA – (6 listopada) –  DZIEŃ  ADORACJ  I POJEDNANIA Z BOGIEM

Cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu

Spowiedź Św.  od godz. 9.00-13.00  i  od 15.00-19.00.

06.Ofiary które złożymy na tacę w piątek 5 listopada są wyrazem naszej wdzięczności dla Ojca rekolekcjonisty za trud głoszenia Słowa Bożego.

07.W piątek 5 listopada po Mszy Św. o godz. 18.30 i po konferencji dla młodzieży rozpocznie się indywidualna całonocna adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Tego również dnia odwiedzimy naszych chorych z Komunią Św.

08.W sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P., które poprowadzi Pluton Różańcowy.

09.W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godzinie 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec.

10.Ze względu na rekolekcje różaniec z wyczytaniem wypominków będzie sprawowany w następnym tygodniu od poniedziałku 8 listopada do piątku po Mszy Św. o godz. 18.00.

11.Dnia 7 listopada w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00. Ks. Bp. Romuald Kamiński dokona konsekracji nowego Ołtarza Eucharystycznego i rekonsekracji, czyli poświecenia jeszcze raz całej świątyni. Będzie to wielkie dziękczynienie Panu Bogu i wszystkim wykonawcom oraz ofiarodawcom, którzy przyczynili się do generalnego odnowienia naszej świątyni.

12.Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii został włączony: Jakub Kotowski.

13.Bóg zapłać za ofiary 300zł, 200zł. 3x100zł na kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu.

14.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki Lumen.

15.Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Helenę Jakiel.  Wieczny odpoczynek….