V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Marek Koziełło – saletyn z Krakowa, Redaktor Naczelny czasopisma „La Salette Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej”, którego otoczmy naszą modlitwą. Ofiary zbierane w środę na tacę są darem naszej wdzięczności za trud głoszenia Słowa Bożego. Program rekolekcji  jest  na załączonym plakacie.

2. We wtorek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P. Niech to święto będzie przypomnieniem dla wszystkich mężczyzn, zwłaszcza mężów, jaką rolę maja spełniać w życiu, zwłaszcza w życiu rodziny na wzór św. Józefa.

3. Zapraszamy w piątek 22 marca na Drogę Krzyżówą ulicami naszej parafii, która rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 18.00. zapraszamy również na celebrację Jutrzni w sobotę o godz. 6.30 i na ostatnie Gorzkie Żale sprawowane w niedzielę o godz. 17.15.

4. W piątek obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Uroczystość rozpocznie się Mszą  św. w naszym kościele o godz. 11.00. następnie udamy się pod kamień pamięci w Olesinie na dalszą część uroczystości.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Przed Mszą Św. o godz.  10.30  zgromadzimy się przed kościołem, gdzie odbędzie się poświęcenie palm. Następnie powitamy Pana Jezusa, który przyjedzie do nas na osiołku i wspominając prawdziwy wjazd Jezusa do Jerozolimy, odbędziemy procesję wokół kościoła.

6. Zapraszamy  w przyszłą niedzielę rodziców i dzieci I Komunijne na spotkanie po Mszy Św. o godz. 12.00.

7.  W przyszłą niedzielę po mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie dla II grupy młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

8. Zachęcamy dziewczynki do udziału w procesji rezurekcyjnej, spotkanie dla bielanek w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10.30 w sali domu parafialnego.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary:  Adrian Łukasz Śmieciuch kawaler z par. Św. Mikołaja w Międzyrzecu Podl.  i Milena Magdalena Górska panna  z  parafii Św. Rodziny w Puławach.  Maciej Edmund Korzeniowski kawaler z par. Chrystusa Króla w Warszawie i Joanna Woźnica panna z parafii tutejszej

10. Przy stoisku pod chórem, zostało ustawione drzewko miłosierdzia, na którym wiszą symboliczne pisanki z opisem rodziny, dla której można przygotować świąteczną paczkę żywnościową, paczki prosimy przynieść do 24 marca do Niedzieli Palmowej. Można też wrzucać do skrzynki ofiary pieniężne, za które zakupimy bony na zakupy do lokalnego sklepu. Zachęcamy także do zakupu świec wielkanocnych. Wszystkie zyski z akcji wielkopostnych zostaną przeznaczone na pomoc w przygotowaniu świąt najbardziej potrzebującym.

11. Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii został włączony: Dobromir Gruszka.

12. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Sołectwo Dębe Wielkie Północ 1400 zł, KŻR  M.B. Fatimskiej z Dębego Wielkiego  400 zł,  KŻR  z Olesina 300 zł, ministranci 300 zł, mieszkańcy Rysi 320 zł, mieszkańcy Olesina 200 zł.

13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”..

14. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: śp. Irenę Mariannę Król. Wieczny odpoczynek…