X NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziękujemy Ks. Mariuszowi Morce za wygłoszone Słowo Boże i będziemy modlitwą oraz ofiarami, które teraz będą zbierane, wspierać dzieło budowy świątyni w parafii M.B. Pompejańskiej w Warszawie.

2.    Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe sprawowane codziennie o godz. 17.30.

3.    Dziękujemy delegatom z naszej parafii za przywiezienie relikwii Bł. Rodziny Ulmów, które są wystawione przed ołtarzem i które można adorować i ucałować.

4.    W ramach projektu „ Namalować katolicyzm od nowa” Instytut Kultury św. Jan Pawła II w Rzymie oraz Fundacja Świętego Mikołaja poproszono najwybitniejszych polskich malarzy, aby namalowali obraz Jezusa Miłosiernego według wskazówek s. Faustyny Kowalskiej. Jeden z obrazów, którego autorem jest Pan Krzysztof Klimek znany malarz z Krakowa, w ramach aukcji został wybrany dla naszej parafii. Będzie on przeznaczony do kaplicy na cmentarzu, którą po odnowieniu starej plebanii, planujemy wybudować. Planujemy dla niego jeszcze pozłacane ramy. Obraz zostanie poświęcony w dniu naszego odpustu 29 czerwca w Uroczystość Św. Piotra i Pawła, prze Ks. Bp. Jacka Grzybowskiego. Chcemy, aby był to dar od całej parafii, dlatego przed obrazem stoi skarbona do której można złożyć ofiarę jako dar serca od rodziny.

5. Młodzież z naszej parafii zapraszamy w dniach od 18 do 19 czerwca na wyjazd integracyjno-religijny. Szczegóły na stronie internetowej parafii i na parafialnym FB (poniżej pod ogłoszeniami)

6.   W naszej parafii gromadzi się 13 Róża pod wezwaniem Bł. Rodziny Ulmów. Do księgi Różańcowej leżącej na ołtarzu Matki Bożej wpisało się już 10 osób. Potrzeba jeszcze 10, aby Róża była w komplecie. Członkowie tej Róży mają już swoich patronów w relikwiach, które przybył do naszej parafii.

7.   Dziękujemy rodzicom i dzieciom, które przystąpiły do I Komunii Św.  za dar ołtarza, którym są trzy kapy: biała Maryjna, czerwona i fioletowa. Kapy zostaną poświęcone na Mszy Św. o godz. 10.30.

8.    Przy ołtarzu Matki Bożej jest wystawiona skrzynka na intencje, które pielgrzymka rowerowa zawiezie na Jasną Górę.

9.     Informujemy, że od dnia 10 czerwca nowym administratorem naszego cmentarza parafialnego zostaje Pan Tomasz Kowalewski, nasz Kościelny. Dziękujemy  dotychczasowemu administratorowi Panu Grzegorzowi Chodkowskiemu, za jego gorliwą i sumienną pracę oraz wielką dbałość o czystość i porządek na cmentarzu. Niech Bóg wspiera Go swoimi łaskami w dalszej posłudze dla dobra parafii i obdarza  łaską zdrowia.

10.    Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary:  Michał Mikowski kawaler z par. Św. Stanisława w Warszawie i Magdalena Zabielska panna z par. Św. Jadwigi Śląskiej w Częstochowie.

11.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.

WYJAZD INTEGRACYJNO-RELIGIJNY 18-19.06.2024r

Miejsce: CELINÓW k.Glinianki ( dom weselny)

Noclegi: na miejscu w oddzielnych dużych pokojach, wymagana karimata, śpiwór mała poduszka,

Wyżywienie: catering