XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Rozpoczyna się sierpień – miesiąc tak ważny dla nas Polaków ze względu na święta Maryjne i narodowe. Biskupi wzywają już po raz kolejny do abstynencji od alkoholu w tym miesiącu. Pod chórem jest wyłożona Księga Abstynencji, do której można wpisać swoje postanowienia.

2. W czwartek 1 sierpnia przypada 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o powstańcach, poległym niech Bóg okaże łaskę nieba, a żyjących niech obdarza łaską zdrowia.

3. Zapraszamy w czwartek na różaniec, który o godz. 17.30 poprowadzi Apostolat Złotej Róży.

4. W piątek 2 sierpnia po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 18.00 i nabożeństwie adoracja indywidualna w Kaplicy Adoracji. Tego dnia odwiedzimy chorych z Komunią św.

5. W sobotę 3 sierpnia po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P., które poprowadzi Pluton Różańcowy.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i procesja wokół kościoła.

7. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę w dniach od 10 do 14 sierpnia. Są jeszcze wolne miejsca. Bliższe informacje podane są na plakatach. Do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej można wrzucać swoje intencje, które Pielgrzymi zawiozą i ofiarują Pani Jasnogórskiej.

8. Dziękujemy panu Andrzejowi Kowalczykowi za odnowienie dolnych części filarów i ścian bocznych w kościele, które były pobrudzone i poobijane. Prosimy o większą uwagę i ostrożność, aby jak najdłużej pozostały czyste i nie poobijane.

9. Dziękujemy orioniście ks. Mariuszowi Chmielewskiemu za wygłoszone Słowo Boże i sprawowane Msze Św. Wspierajmy naszą modlitwą i ofiarami to dzieło posługi samarytańskiej jaką prowadzi Zakład Opiekuńczo -Leczniczy Księży Orionistów w Łażniewie.

10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki Lumen.