XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj rozpoczyna się XXV Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa, kiedy będziemy modlić się za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczną podróż. Podejdziemy za chwilę na parkingi, aby pobłogosławić Was i Wasze pojazdy, a ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.

2. W tym tygodniu obchodzić będziemy wspomnienie świętych: we wtorek św. Brygidy patronki Europy, w środę św. Kingi, w czwartek św. Krzysztofa i św. Jakuba Apostoła, w piątek świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

3. W przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii orionista ks. Mariusz Chmielewski, który wygłosi Słowo Boże i po Mszach św. będzie zbierał ofiary na Zakład Opiekuńczo -Leczniczy Księży Orionistów w Łażniewie.

4. We wtorek 23 lipca Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania szczególnie zalecane po przejściu COVID19. Badanie rozpoczną się w ambulansie na parkingu przy domu parafialnym od godz. 9.00.

5. 25 sierpnia odbędą się w naszej parafii Dożynki Diecezjalne, którym będzie przewodniczył ks. bp Romuald Kamiński. Współorganizatorem jest również Pan Wójt Gminy Dębe Wielkie. Prosimy wszystkie sołectwa o przygotowanie wieńców dożynkowych. Cały program dożynek będzie wywieszony w gablotach.

6. Zakład Komunalny w Dębem Wielkim serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom za okazane serce i tak liczne wsparcie naszej zbiórki dla Laurki Gryz, która odbyła się 7 lipca pod kościołem parafialnym. Udało nam się zebrać kwotę 14.500 zł. Dziękujemy też wszystkim darczyńcom, którzy przygotowali słodki upominek – domowe ciasto. Zebrana kwota została w całości przekazana rodzicom Laurki. Cały czas prosimy o wpłaty na zbiórkę dla Laurki na SiePomaga.pl: www.siepomaga.pl/laura-gryz.

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki Lumen.

8. Na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Zofię Gańko. Wieczny odpoczynek…