UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe sprawowane o godz. 17.30.

2. Trwają Rekolekcje 33-dniowe Oddania Jezusowi przez Maryję. Zapraszamy uczestników jutro 27 maja na Mszę Św. o godz. 18.00. po której odbędzie się nabożeństwo pokutne, egzorcyzm i przebłaganie za grzechy rodzin i w rodzinie, które poprowadzi ks. Bogusław Jankowski.

3. W czwartek 30 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – BOŻE CIAŁO. Msze Św. tego dnia będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 11.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 11.00. wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, które prosimy przygotować w tradycyjnych miejscach. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Prosimy o przygotowanie chorągwi i feretronów, a rodziców prosimy, aby zachęciły dzieci komunijne i rocznicowe do uczestnictwa w procesji w strojach komunijnych. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, próba dla dzieci odbędzie się przed procesją o godz. 10.30. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania na procesji. Na znak naszej wiary i miłości dla przechodzącego pośród nas Jezusa Chrystusa, wywieśmy flagi i udekorujmy nasze domy i ulice., Zapraszamy przez całą oktawę na procesje eucharystyczne wokół kościoła i Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, sprawowane po nabożeństwie majowym i czerwcowym o godz. 17.30.

4. W czwartek o godz. 17.00 w parafii w Gliniance rozpocznie się IX Wieczór Uwielbienia, na który serdecznie zapraszamy.

5. Od soboty rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe sprawowane o godz. 17.30.

6. W sobotę 1 czerwca po Mszy Św. o godz. 7.00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P., które poprowadzi Pluton Różańcowy.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Procesja Eucharystyczna tego dnia odbędzie się po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30.

8. Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii został włączony Adam Rutka.

9. W przyszłą niedzielę w ramach Święta Dziękczynienia będą zbierane dodatkowe ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

10. Pluton Różańcowy organizuje pielgrzymkę rowerowa na Jasną Górę w dniach od 10 do 14 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę w przyszłą niedzielę 2 czerwca po Mszy Św. o godz. 18.00 w domu parafialnym.

11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary: Konrad Gańko kawaler z par. tutejszej i Joanna Moczulska panna z par. Okuniew. Patryk Jan Polkowski kawaler z par. tutejszej i Kamila Kopczyńska panna z par. św. Rocha w Czułczycach, Jan Laskowski kawaler z par. tutejszej i Oliwia Kielak panna z par. Kałuszyn, Jarosław Pasik kawaler z par. tutejszej i Emilia Jackiewicz panna z par. św. Jana Chrzciciela w Mińsku Maz.

12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki „Lumen”.