XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj obchodzimy V Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem: „Ja nie zapomnę o tobie”, który przypada 26 lipca, we wspomnienie Świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. Pan Bóg jest zawsze przy starszym człowieku, kiedy słabną siły i zdrowie. Ale liczy też na wrażliwość, szacunek i modlitwę oraz okazywaną troskę od najbliższych w rodzinie. 

2. Kończy się Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Za chwilę pomodlimy się za wszystkich kierowców i podróżujących, następnie podejdziemy do Was oczekujących na parkingach i przy ulicach, aby poświęcić pojazdy. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3.  W sobotę 1 sierpnia przypada 82 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o powstańcach, poległym i zmarłym niech Pan Bóg okaże łaskę nieba, żyjących niech obdarza łaska zdrowia. Tego dnia po Mszy Św. o godz. 7.00. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P., które poprowadzi Pluton Różańcowy.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i procesja wokół kościoła.

5. Sierpień to miesiąc tak bardzo ważny dla nas Polaków ze względu na Święta Maryjne, narodowe i liczne pielgrzymki na Jasną Górę. Biskupi wzywają do abstynencji od alkoholu w tym miesiącu. Pod chórem wyłożona jest Księga Abstynencji do której można wpisać swoje postanowienie.

6.  Do Sakramentu Małżeństwa  przygotowują się następujące pary: Piotr Woźnica kawaler z parafii tutejszej i Julia Zdzieborska panna z parafii św. Brata Alberta w Warszawie – Wesoła, Mateusz Popis kawaler z parafii p.w. Matki Bożej Jasnogórskiej w  Królewcu i  Paulina Kurowska panna z parafii tutejszej. Radosław Krzysztof Laskowski kawaler z parafii Narodzenia NMP w Mińsku Maz. i Barbara Maria Majewska panna z parafii tutejszej.

7. Przez Sakramentu Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii zostali włączeni: Anastazja Brzezik i Józef Baran.

8. Zachęcamy do nabycia czasopism katolickich i pobrania gazetki parafialnej „Lumen”.

9. Na dobry tydzień na czas wakacji i urlopów przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.