VI NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Jutro 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Mamach, zmarłym niech dobry Bóg da łaskę nieba, a żywym niech błogosławi i obdarza łaską zdrowia.

2. Zapraszamy na nabożeństwa sprawowane codziennie o godz. 17.30 – do soboty nabożeństwa majowe, a od niedzieli nabożeństwo czerwcowe.

3.  Niespełna 120 lat od powstania naszej świątyni dane nam będzie 29 czerwca, w dzień odpustu naszej parafii, uczestniczyć w niezwykle doniosłym historycznym wydarzeniu wprowadzenia do kościoła relikwii patronów naszej parafii, św. Apostołów Piotra i Pawła. Chcemy, aby ofiara za relikwie i godny relikwiarz były darem całej wspólnoty parafialnej. Przy ołtarzu Pana Jezusa jest wystawiona skarbona, do której można składać ofiary jako swój dar serca i wdzięczności za pozyskanie tak wielkiego i świętego daru dla naszej parafii i kościoła.

4. Dzisiaj nasza  „Niedziela Chleba”. Prosimy pobrać poświęcony chleb i bułkę. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym z naszej parafii.

5. Zapraszamy we wtorek 27 maja wszystkie wspólnoty wraz z rodzinami na Mszę Św. o godz. 19.00.  Po Mszy Św. zapraszamy chętnych do wstąpienia w szeregi Plutonu Różańcowego na spotkanie informacyjne. Zostanie przedstawiony regulamin i obowiązki uczestnictwa. Termin zaprzysiężenia nowych żołnierzy Plutonu Różańcowego planujemy na niedzielę 22 czerwca.

6. Dnia 29 maja w czwartek po Mszy Św. w intencji Szkoły Społecznej im. Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, zapraszamy do domu parafialnego na wykład  Pana Piotra Wołochowicza pt. „ Jak wychowywać dzieci w wierze”.

7. W sobotę 31 maja o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza Św. Dziękczynna w intencji wszystkich dobrodziejów wspierających finansowo naszą wspólnotę młodzieżową.

8. Zapraszamy dnia 31 maja w sobotę członków naszej parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej na I Diecezjalny Zjazd przedstawicieli tych Rad, który rozpocznie się o godz. 9.00  w parafii Nawrócenia Św. Pawła Apostoła w Warszawie ul. Kobielska 10.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i procesja wokół kościoła.

10. Za tydzień w niedzielę przypada „Święto Dziękczynienia”. Po każdej Mszy Św. będą zbierane do puszek ofiary na dokończenie Świątyni Opatrzności Bożej i powstające Sanktuarium.

11. Z serca dziękujemy anonimowej rodzinie, która przekazała ofiarę na zakup kwiatów, Panu Adamowi Zającowi z Chrośli za czarną ziemię oraz Paniom Iwonie Geresz i Agnieszce Gasiuk, które posadziły te kwiaty przed kościołem i je pielęgnują.

12. Dziękujemy również za dwie anonimowe ofiary po 500 zł na remont  zabytkowej plebanii.

13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i pobrania gazetki parafialnej „Lumen”.

14. Na czas Wielkanocny przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.