7 NIEDZIELA  ZWYKŁA 
23 LUTY 2020r.

1.     Dnia 26 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze Św. tego dnia będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. W czasie każdej Mszy Św. po homilii odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem na znak przyjęcia pokuty i przypomnienia, że jesteśmy na tej ziemi pielgrzymami o kruchej egzystencji i naszej małości wobec Wielkości Pana Boga. 


  2.     Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15, a dla dorosłych po Mszy Św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.        


  3.     W przyszła niedzielę 1 marca po Mszy Św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. Jest to również dzień pamięci o Żołnierzach Niezłomnych, dlatego po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się występ słowno-muzyczny p.t. „Niezłomni” w wykonaniu zespołu artystycznego Gminnego Ośrodka Kultury. 


  4.     Z okazji Wielkiego Postu przypominamy przepisy postne. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. Rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. Rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty. Przypominamy również że Wielki Post ma charakter pokutny i zgodnie z IV Przykazaniem Kościelnym należy powstrzymać się od udziału w zabawach. 


  5.     Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. Pod chórem będzie wystawiony Krzyż Pasyjny, który będziemy adorować uroczyście w Wielki Piątek. Podejdźmy do niego i ze czcią go ucałujmy, aby podziękować Jezusowi Chrystusowi za Jego miłość, jaką nam okazał przez ofiarę na krzyżu. W ramach zadość uczynienia za grzechy, złóżmy też ofiarę do skarbony „Jałmużna Wielkopostna”. Przy krzyżu będą również wyłożone „Zdrapki Wielkopostne” jako propozycja codziennych zadań, które warto podjąć w naszych rodzinach w okresie Wielkiego Postu.   


  6.     Wolontariusze Caritas proszą o włączenie się w wielkopostne akcje pomocy najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Jak co roku przy bocznym ołtarzu zostanie ustawione drzewko miłosierdzia na którym zawisną symboliczne pisanki z opisem rodziny, dla której można będzie przygotować świąteczną paczkę żywnościową. Zostanie również ustawiona skarbonka przeznaczona na powyższy cel. Będzie również stoisko ze świecami wielkanocnymi. 


  7.     Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej i pobrania naszej gazetki parafialnej „Lumen”.     


  8.     Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Ś.P. Jadwigę Sadoch i Edmunda  Mieszkowskiego. Wieczny odpoczynek … .