NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 
  12 STYCZNIA 2020r.

1.  Dzisiejsza Uroczystość Chrztu pańskiego niech będzie dla nas przypomnieniem naszego Chrztu, modlitewnym podziękowaniem naszym rodzicom i chrzestnym, że przez ten sakrament staliśmy się Dziećmi Bożymi i tworzymy wspólnotę Kościoła Katolickiego. Przy tej okazji zachęcamy, aby rodzice nadawali swoim dzieciom imiona chrześcijańskie, które noszą święci, aby mieli swoich patronów. 


  2. W sobotę 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień modlitw o jedność chrześcijan, obchodzony w tym roku pod hasłem: „ Życzliwymi bądźmy” 


 3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 spotkanie rodziców i dzieci które przygotowują się do I Komunii Św.  


 4. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w Sali OSP odbędzie się spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie na które serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne. Członków Koła Żywego Różańca, Różę Rodzinne, Młodzieżowe i Dziecięce, Apostolat Złotej Róży, Margerytki, Wspólnotę Św. Piotra i Pawła, Pluton Różańcowy, Radę Duszpasterską, Caritas, Kościół Domowy, Chór, oraz  Scholę Dziecięcą, Lektorów i Ministrantów wraz z rodzicami. 


 5. W tablicach ogłoszeń podany jest harmonogram szczepienia psów w naszych miejscowościach. 


 6.  Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościoła i parafii została włączona: Katarzyna Stokłosińska. 


  7. Trwa   Wizyta Duszpasterska – Kolęda. Dziękujemy za pięknie przygotowane stoły, gdzie stoi krzyż i palą się świece, leży Pismo Św. oraz za  wychodzenie naprzeciw kapłana, aby zaprosić do swego domu, za przywożenie i odwożenie po kolędzie. Bóg zapłać za składane ofiary na kolędę oraz za dodatkowe ofiary na nową granitową podłogę. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna każdego dnia od godz. 8.00 do 8.39 i od 15.00 do 15.30. 
 Plan Kolędy na najbliższe dni jest następujący: 
  13.01  (poniedziałek): od 16.00 –KOBIERNE (dwóch księży)-strona południowa 
  14.01. (wtorek): od 16.00- DĘBE WIELKIE (jeden ksiądz)  ul Prądzyńskiego, strona południowa od ul Pustelnickiej do Warszawskiej :  (drugi ksiądz) ul Strażacka.  
  15.01. (środa): od 16.00 - DĘBE WIELKIE (dwóch księży) ul. Wiosenna, Konopnickiej. 
  16.01. (czwartek): od 16.00 - DĘBE WIELKIE (jeden ksiądz) ul. Spółdzielcza, Braci  Tabiszewskich, Szkoła i Bielawiny.(drugi ksiądz) ul. Brzozowa a potem Urocza. 
  17.01. (piątek): od 16.00 – DĘBE WIELKIE (dwóch księży) ul Zielona, Batalionu Parasol, Mickiewicza, Baśniowa. 
  18.01. (sobota): od 9.00 - DĘBE WIELKIE (jeden ksiądz)  GÓRKI: ul. Nadrzeczna, Hutna Góra (drugi ksiądz)  ALEKSANDRÓWKA: ul. Kolejowa, Parkowa i Ogrodowa. 
  20.01. (poniedziałek): od 16.00 - DĘBE WIELKIE (dwóch księży) ul. Warszawska (strona północna). 


  8. Zachęcamy do kupowania czasopism i pobrania naszej gazetki „Lumen”.  


  9.  Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Ś.P. Helenę Klimczak i Waldemara Henryka Szyjanowicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… .