PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. PIOTRA I PAWŁA

cmentarz GAZETKA "LUMEN" WYDARZENIA ogłoszenia STRONA GŁÓWNA KONTAKT
                               OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                             
                                       25 NIEDZIELA  ZWYKŁA                                         
20  WRZEŚNIA 2020r.  

1.  Dzisiaj obchodzimy 54 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Kierujemy nasza uwagę na funkcjonowanie mediów, szczególnie na posługę mediów i dziennikarzy katolickich. Wspierajmy nasze media modlitwą i ofiarami. Ojciec Święty Franciszek w specjalnym orędziu powiedział: „Aby się nie zagubić, powinniśmy oddychać prawdą dobrych historii, takich, które budują, a nie niszczą; historii, które pomagają odnaleźć korzenie i siłę, aby iść naprzód. W zamieszaniu otaczających nas głosów i przesłań, potrzebujemy ludzkiej narracji, która opowie nam o nas oraz o pięknie w nas mieszkającym”.     

2.  W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św..   

3. Pan Wójt Gminy Dębe Wielkie informuje, że w związku z koniecznością podjęcia działań na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony zdrowia wszystkie Gminy w województwie mazowieckim przeprowadzą inwentaryzację źródeł ciepła w budynkach i lokalach ogrzewanych indywidualnie. W teren  wyruszą upoważnieni ankieterzy, aby zebrać potrzebne dane. Pełna informacja o tej akcji jest podana na specjalnych plakatach umieszczonych w gablotach.       

4. W przyszłą niedzielę będą zbierane dodatkowe ofiary na konserwację i utrzymanie Bazyliki i Grobu Pańskiego.   

5.  Dzisiaj „Niedziela Chleba”, pobierzmy poświęcony chleb i bułeczki, aby w ten sposób wesprzeć potrzebujących z naszej parafii, którzy są pod stałą opieką naszego Caritas, wolontariuszom dziękujemy za ich piękną posługę.   

6.   Bóg Zapłać za złożone ofiary  na renowację ołtarza głównego w ramach kiermaszu przed kościołem w ubiegłą niedzielę, zebraliśmy 7340zł. Dziękujemy wspólnotom, które prowadziły kiermasz.  

 7.  Do wspólnoty Kościoła i parafii przez Sakrament Chrztu Św. został włączony Aleksander Wasilewski.   

8.  Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej i pobrania   naszej gazetki „Lumen”.     

9. Na progu do wieczności pożegnaliśmy: Śp. Łucję Grzelak, Kazimierza Płochockiego i Yuriya Kyryka. Wieczny odpoczynek…   

10.  Modlitwa do Św. Michała Archanioła. 

11. Na dobry tydzień i łaskę zdrowia przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.