PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. PIOTRA I PAWŁA

cmentarz GAZETKA "LUMEN" WYDARZENIA ogłoszenia STRONA GŁÓWNA KONTAKT
                               OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                             
                         19 NIEDZIELA  ZWYKŁA                       
9  SIERPNIA 2020r.  

1. Jutro po Mszy Św. o godz. 7.00 wyrusza na Jasną Górę Pielgrzymka Rowerowa, która organizuje Pluton Różańcowy. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się skrzyneczka do której można jeszcze wrzucać swoje intencje, które Pielgrzymi zawiozą do Królowej Polski. 

2.   W czwartek 13 sierpnia po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. 

3.   Dnia 15 sierpnia w sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest jednocześnie uroczystością Patronka naszej diecezji- Matki Bożej Zwycięskiej. Tego dnia przypada 100 Rocznica Cudu nad Wisłą, zwycięskiej bitwy pod Radzyminem i Święto Wojska Polskiego. Zapraszamy na Msze Św. sprawowane tego dnia jak w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W czasie każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów, pierwociny zieleni tego roku. 

4.    W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 modlić się będziemy za Żołnierz Generała Hallera, którzy walczyli z bolszewikami w roku 1920 pod Dębem Wielkim. Po Mszy Św. będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem „Orła Dębskiego” który upamiętnia te bohaterskie wydarzenia.  

5. Parafia w Gliniance jak co roku zaprasza na zakończenie pielgrzymek na Jasną Górę na Mszę świętą 14 sierpnia o godz. 19.45, po Mszy św. piknik z poczęstunkiem. Wszystkich chętnych, którzy chcieli by wziąć udział w tym wydarzeniu prosimy o zapisy w Zakrystii.  

6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące pary: Paweł Pycek, kawaler z Parafii Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie i Justyna Truszewska, panna z Parafii tutejszej, Adam Piotrkowicz, kawaler z Parafii tutejszej i Martyna Rosłoniec, panna a Parafii Glinianka, Adrian Dariusz Padzik, kawaler z Parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim i Weronika Szafrankiewicz, panna z Parafii tutejszej, Mateusz Płochocki, kawaler z Parafii Miłosierdzia Bożego w Żukowie i Małgorzata Siporska, panna z Parafii tutejszej. Kto by wiedział o przeszkodach między tymi osobami, proszony jest o poinformowanie tutejszych kapłanów w Kancelarii Parafialnej. 

7.   Za tydzień nasza „Niedziela Chleba”, pamiętajmy o mniejszych zakupach tego Bożego daru w sobotę. 

8.   Do wspólnoty Kościoła i parafii przez Sakrament Chrztu   Św. zostali  włączeni: Wiktor Szymon Liber. 

9. Bóg za ofiarę na remont naszej świątyni-  200zł. 

10.       W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Andrzeja Piotra Błądzińskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… 

11.  Modlitwa do Św. Michała Archanioła.                

12. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej i pobrania   naszej gazetki „Lumen” 

13.  Na dobry tydzień pracy, urlopów i wakacji przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.