PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. PIOTRA I PAWŁA

CMENTARZ GAZETKA "LUMEN" WYDARZENIA ogłoszenia STRONA GŁÓWNA KONTAKT

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA  NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
7 CZERWCA  2020r.

1.    Obecnie w ramach Święta Dziękczynienia będą zbierane ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.   

2.    W czwartek 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W związku z panującą epidemią w tym roku nie będzie procesji, ale Pan Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie przejedzie do czterech ołtarzy ustawionych na terenie naszej parafii. Z kościoła ul. wewnętrzną Warszawską przejedzie do I Ołtarza, który  będzie ustawiony  przed budynkiem OSP i przygotowany przez druhny i druhów  Strażaków. Następnie ul. Rzepeckiego i Kościelną udamy się do II Ołtarza, który będzie ustawiony na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i Polnej, przygotowany przez Pluton Różańcowy. Potem przejedziemy ul. Polną, Południową, Kościelną, Pedagogów, Osucha i przez rondo do III Ołtarza, ustawionego na skrzyżowaniu ul. Pustelnickiej i Prądzyńskiego, który przygotowuje Sołectwo Dębe Wielkie – Wschód. Następnie ul. Pustelnicką, Powstańców, Staropolską i Ogrodową udajemy się do IV Ołtarza, ustawionego na skrzyżowaniu ul. Szklarniowej i Długiej, który Przygotowuje Sołectwo Aleksandrówka i Sołectwo Olesin. Następnie ul. Długą i wewnętrzną Warszawską, Najświętszy Sakrament powróci do kościoła. W kościele rozpocznie się adoracja aż do nabożeństwa czerwcowego. Mieszkańcy najbliższych miejscowości i ulic, niech zgromadzą się przy danym ołtarzu, przynosząc kwiaty ze swoich ogrodów, jako znak podziękowania za przybycie Jezusa Chrystusa, otrzymane łaski, okazując  swoja wiarę i miłości. Udekorujmy również nasze domy i całą trasę, którą będzie przejeżdżał Pan Jezus. Przy każdym ołtarzu będzie udzielone Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem  dla całej rodziny, na dalszą siłę wytrwania w epidemii i łaskę zdrowia. Prosimy przekazać swoimi sąsiadom i znajomym o miejscu ustawienia ołtarzy i trasie przejazdu. Zapraszamy na procesję wokół kościoła przez całą Oktawę Bożego Ciała, po nabożeństwie czerwcowym, które jest sprawowane codziennie o godz. 17.30.   

3.    Drodzy Parafianie, jak zauważyliście został już odsłonięty boczny ołtarz Pana Jezusa po całkowitym odnowieniu. Obecnie rozpoczynamy odnowienie Głównego ołtarza i staramy się o środki finansowe na to dzieło. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym parafianom z ulicy Polnej, Panu Danielowi Gańko i Mariuszowi Chmielewskiemu z firmy DAGBUD I MARBUD za kolejne ustawienie i użyczenie nam bezpłatnie swoich rusztowań. 

4.    Z radością informujemy, że kolejna grupa naszych dzieci z klas III w sobotę 13 czerwca o godz. 11.00 przystąpi do    I Komunii Św. 

5.    Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para: Mieczysław Woźnica stanu wolnego i Agnieszka Grudka również stanu wolnego, oboje z parafii tutejszej.   

6.    Przez Sakrament Chrztu Św. do wspólnoty Kościołami parafii została włączona Sara Ładno

7.    Bóg Zapłać za złożone ofiary na nową podłogę: 500zł.,300zł., 200zł. i 2x100zł.       

8.    Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej i pobrania naszej gazetki „ Lumen”.   

9.    Na progu do wieczności pożegnaliśmy: ŚP. Annę    Pyrek. Wieczny Odpoczynek… .