PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

ŚW. PIOTRA I PAWŁA

cmentarz GAZETKA "LUMEN" WYDARZENIA ogłoszenia STRONA GŁÓWNA KONTAKT
                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                             
13  NIEDZIELA  ZWYKŁA 
28 CZERWCA  2020r

1.   Jutro obchodzimy Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła, nasz Parafialny Odpust. Zapraszamy na  Msze Św. sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30. 12.00 i 18.00. Sumę Odpustową o godz. 12.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Mateusz Osica Neoprezbiter z parafii Kołbiel. O godz. 10.30 będą odprawione Msze Św. w intencji solenizantów, ks. Piotra i Ks. Pawła. O godz. 18.00 będą odprawione Msze Św. w intencji Wspólnoty Świętych Piotra i Pawła oraz Plutonu Różańcowego, którzy obchodzą swoje patronalne święto. 
2.   Zapraszamy na ostanie nabożeństwa czerwcowe sprawowane o godz. 17.30.    

3.   Dnia 3 lipca w pierwszy piątek miesiąca po Mszach  Św. o godz. 7.00 i 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 18.00 czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które poprowadzi Wspólnota Św. Piotra i Pawła. Tego dnia od godz. 9.00. odwiedzimy naszych chorych z Komunią Św.   

4.   W sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej, które poprowadzi Pluton Różańcowy 

5.   Chcemy odnowić piękną polską tradycję, aby w katolickich domach przy drzwiach wejściowych była zawieszona kropielniczka z wodą święconą. Podobnie jak w świątyni, ten zwyczaj pomaga domownikom i gościom żyć prawdą, że rodzina to domowy Kościół oraz że w codzienności życia objawia się nam Bóg, który chce nam błogosławić. Zachęcamy do nabycia kropielniczki, która jest  wyłożona przy ołtarzu Matki Bożej. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na odrestaurowanie Ołtarz Głównego.              

6.   Caritas zaprasza na słodki poczęstunek. Ofiary składane za ciastka, są  przeznaczone na bieżącą pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. 

7.  Bóg Zapłać za złożone ofiary na nową podłogę: 2x 500zł.        2x 200zł. i 100zł.  

8.  Zachęcamy do kupienia czasopism katolickich i pobrania gazetki „ Lumen.    

9.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące pary: Karol Chłopik kawaler z par. tutejszej i Milena Pikalska panna z par. Św. Józefa Robotnika w Sochaczewie oraz Rafał Rudaś kawaler z par. Św. Antoniego w Mińsku Maz. i Monika Grzenda panna z par. tutejszej. 

10. Do wspólnoty Kościoła i parafii przez Sakrament Chrztu Św. zostali  włączeni: Maksymilian Radosław Dębski i Dagmara Anna Osińska.