spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00

Lektorzy

ministranci po drugiej klasie gimnazjum mogą (po rocznym przygotowaniu organizowanym w seminarium warszawsko - praskim lub w naszym dekanacie św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim) przyjąć z rąk księdza biskupa posługę lektora uprawniającą w sposób oficjalny do czytania Pisma Świętego podczas liturgii i koordynowania posługi liturgicznej w parafii.

Bielanki

Dziecięca schola

towarzyszy swoją oprawą muzyczną Mszy św. o godz. 10.30 w każdą niedzielę. Osoby, które chciałyby do niego dołączyć mogą to zrobić zgłaszając się do pana organisty lub przychodząc na próbę, która odbywa się w każdą sobotę o godz. 10.00

Młodzieżowy zespół muzyczny

towarzyszy swoją oprawą muzyczną Mszy św. o godz. 18.00 w każdą niedzielę. Osoby, które chciałyby do niego dołączyć mogą to zrobić zgłaszając się do członków zespołu po tej Mszy św.

Parafialna Rada Duszpasterska

Pluton Różańcowy

dnia 17 stycznia 2016 roku w naszej parafii powstał pierwszy Pluton Różańcowy. Jest to wspólnota 25 mężczyzn, którzy zobowiązali się codziennie odmawiać dziesiątek różańca, rozważając jedną z tajemnic różańcowych. Mężczyźni po złożeniu przysięgi przed ołtarzem na Mszy św. o godz. 10.30 stali się Żołnierzami Wojska Świętych Apostołów Piotra i Pawła. A oto treść przysięgi:
"Ja, Żołnierz Wojska Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ślubuję Bogu Wszechmogącemu i moim bliźnim, mojej ojczyźnie niebieskiej i ziemskiej, zawierzając siebie i moją rodzinę, Matce Bożej Różańcowej w Roku Miłosierdzia, chcę służyć z wiarą, odwagą i gorliwością, Kościołowi powszechnemu i mojej parafii, aby budować cywilizację życia i miłości, pragnę podjąć ofiarną walkę z moimi słabościami i pokusami, będę odmawiał dziesiątek różańca, bo to najlepsza męska broń, w walce z siłami kłamstwa i ciemności, postanawiam kroczyć drogą prawdy, honoru i męstwa. Tak mi dopomóż Bóg".
Pluton Różańcowy spotyka się w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 na specjalnej konferencji z racji Roku Jubileuszu Miłosierdzia. Po konferencji następuje wymiana tajemnic różańcowych.
Dnia 14 lutego 2016 roku został wybrany dowódca plutonu p. Mariusz Bułaś.
Hasłem Męskich Plutonów Różańcowych jest modlitwa - wezwanie: "Prowadź nas, Panie, drogą prawdy, honoru, pokory i męstwa".
Zapraszamy do naszej wspólnoty innych mężczyzn, którzy poprzez modlitwę różańcową i spotkania towarzyskie i wojskowe, będą wspierać duszpasterzy w wielu inicjatywach, budowania wspólnoty parafialnej na wartościach Bożych dla dobra dzieci i młodzieży.

Rodzinne Koła Różańcowe

"Każde Zdrowaś Maryjo jest spowijaniem w chwałę Maryi. Są to jakby róże, a w każdej różyczce Jezus. (...) I chociaż myśli nasze, uczucia i słowa pozdrawiają Maryję, kierują się jednak ku jej Synowi, radują się Jezusem i rozważają Jego życie." Sługa Boży ks. kard. Stefan Wyszyński.
W naszej parafii czynnie działa i modli się wspólnota Róż Rodzinnych skupiająca w swych grupach dorosłych, dzieci i młodzież. Pierwsza Róża powstała w lutym 2014 roku, a ostania w listopadzie 2015 roku. Do parafialnej księgi Żywego Różańca zostały wpisane następujące Róże:
Róża św. Rodziny
Róża św. Jana Pawła II
Róża św. Rity
Róża św. Anny
Róża św. Agnieszki
Róża św. Dominika Savio - młodzieżowo-dziecięca
Róża bł. Karoliny Kozkówny - młodzieżowa
Róża św. s. Faustyny Kowalskiej
Główną intencją Róż dorosłych jest modlitwa - rodziców za swoje dzieci, o ochronę przed wszelkim złem, zwłaszcza tym, które może wypływać ze słabości i grzechów rodzicielskich, małżeństw o dar rodzicielstwa, małżeństw zagrożonych rozpadem o miłość i jedność serc, osób samotnych o łaskę założenia rodziny lub rozpoznanie Woli Bożej, chorych o uzdrowienie na duchu lub ciele, rodzin, borykających się z trudnościami dnia codziennego o Błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski.
Róże młodzieżowa i młodzieżowo-dziecięca modlą się we własnych intencjach np. za rodziców o wzajemną miłość dla nich, o szczęśliwie zdanie egzaminów na uczelnię, o chęć do nauki , o dobrych przyjaciół, o Boże prowadzenie i dojrzałe decyzje na progu dorosłości itp.
Róże zostały uroczyście zawierzone Matce Bożej pod opiekę i mają swoich patronów, którzy dodatkowo orędują w niebie, wypraszając łaski swoim czcicielom. Każda Róża posiada dwadzieścia osób, z których każda odmawia jeden dziesiątek różańca, czyli jedną tajemnicę połączoną z krótkim rozważaniem. W ten sposób codziennie jest odmawiany cały Różaniec - dwadzieścia tajemnic. Jest to "wieniec różany" składany u stóp Maryi, Królowej Rodzin. Każda Róża ma swoją zelatorkę, która opiekuje się grupą i przygotowuje tajemnice w kopertach do comiesięcznej wymiany. Wymiana następuje zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca o 10:15 na salkach przy plebanii. Wszystkie osoby, które chcą z Maryją i Jezusem iść przez świat, podejmując modlitwę dziesiątkiem różańca, serdecznie zapraszamy do zapisywania się. Wszelkie informacje i kontakt do animatorki można uzyskać w zakrystii.

Parafialny Zespół Caritas / Szkolny Zespół Caritas

Zapraszamy do odwiedzenia: https://caritasdebewielkie.wordpress.com/
Szkolne Koło Caritas zrzesza pod egidą opiekuna uczniów, którzy chcą wspólnie świadczyć pomoc potrzebującym w duchu chrześcijańskiej miłości bliźniego. Coroczne akcje charytatywne:
Pola Nadziei,
Zapałka nie ogrzeje,
Dzieło Nowego Tysiąclecia,
Wirtualna choinka,
I ty możesz zostać Świętym Mikołajem,
Kiermasze Świąteczne,
bożonarodzeniowa karta świąteczna dla chorego i inne akcje Caritas Polska.
Uczniów chętnych do pracy w wolontariacie prosimy o zgłaszanie się do p. Anny Skorupa lub p. Renaty Dołkowskiej.