ADMINISTRATOR - KS. PRAŁAT PŁK SŁAWOMIR ŻARSKI

UR. 11 PAŹDZIERNIKA 1955 W GRUSZÓWCE (BIAŁORUŚ).

7 czerwca 1980 z rąk biskupa siedleckiego Jana Mazura przyjął święcenia kapłańskie. Do 1989 był wikariuszem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia w Ostrowie Lubelskim i w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, pełnił funkcję katechety uczniów Zespołu Szkół Rolniczych im. Stanisława Staszica w Miętnem - był świadkiem strajku szkolnego o krzyże w 1984. Od roku 1989 pracował jako proboszcz w parafii pw. św. Wojciecha w Tyśmienicy, gdzie dokończył dzieła budowy i wystroju kościoła parafialnego.
W 1992 został oddelegowany do Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego podejmując posługę w parafii wojskowo-cywilnej pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kielcach. Niedługo potem rozpoczął studia specjalistyczne w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, na wydziale prawa kanonicznego. W 1993 objął posługę proboszcza w Parafii Wojskowej pw. Matki Bożej Królowej Pokoju w Bydgoszczy oraz Dziekana Pomorskiego Okręgu Wojskowego.
W 1995, przez Ojca Świętego Jana Pawła II został mianowany "Kapelanem jego Świątobliwości" (prałatem). 16 września 2005 powołany do Rady Kapłańskiej Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.
W latach 1998-2002 sprawował funkcję proboszcza w parafii wojskowej pw. św. Rafała Kalinowskiego w Warszawie-Rembertowie, a w 2002 został proboszczem parafii wojskowo-cywilnej pw. św. Elżbiety we Wrocławiu.
W 2007 rozpoczął studia doktoranckie w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. 21 grudnia tego samego roku powołany do Rady Duszpasterskiej Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. 13 września 2008 został członkiem Kolegium Konsultorów Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. 15 grudnia 2009 został powołany do Rady Ekonomicznej Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Również w 2009 został Delegatem Biskupa Polowego Wojska Polskiego ds. Duszpasterstwa Kobiet.
10 kwietnia 2010 w wyniku śmierci biskupa Tadeusza Płoskiego w katastrofie polskiego samolotu Tu-154M w Smoleńsku został Administratorem Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Funkcję tę pełnił do 19 grudnia 2010, kiedy ordynariat polowy objął liturgicznie i prawnie następca biskupa Płoskiego- bp Józef Guzdek.
Następnie pełnił funkcję proboszcza w parafii cywilno-wojskowej w Legionowie i w parafii św. Jana Chrzciciela w Michalinie. Od 1 lipca 2015 r. jest administratorem parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębem Wielkim.

WIKARIUSZ - KS. ZBIGNIEW RAJSKI

ur. 24 lutego 1973 r. w Warszawie

Święcenia kapłańskie z rąk ks. biskupa Kazimierza Romaniuka przyjął 30 maja 1998 r.
Pełnił funkcję wikariusza w parafiach: Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie, św. Wita w Karczewie, św. Marka w Warszawie, N.M.P. Królowej Polskich Męczenników w Warszawie, św. Jakuba w Warszawie, Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie.
W latach 2007 – 2011 pełnił funkcję Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło – Życie.
Od 26 sierpnia 2014 r. jest wikariuszem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębem Wielkim.