Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębem Wielkim CZYTAJ OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ks. Prałat gen. bryg. Sławomir Żarski

Proboszcz Parafii św. Piotra i Pawła

Doktor nauk społecznych, prałat honorowy Jego Świątobliwości, generał brygady Wojska Polskiego w stanie spoczynku, administrator Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego od 10 kwietnia 2010 do 19 grudnia 2010. Proboszcz parafii w Dębem Wielkim od 12 października 2016 r. Dziekan dekanatu mińskiego-św. Antoniego z Padwy od 1 listopada 2017.

Poznaj nas lepiej

DAROWIZNY

WPŁACAJĄC NA KONTO PARAFIALNE W TYTULE MUSIMY NAPISAĆ: „NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.

Jak przekazać darowiznę na Kościół i odliczyć ją od podatku?

Z punktu widzenia prawa podatkowego zasadniczo rozróżniamy 2 formy wsparcia działalności parafii – na cele kultu religijnego i na cele charytatywno-opiekuńcze. Znaczenie ma cel darowizny jak i wysokość darowanej kwoty. Mimo, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka, pewnych podobieństw oba rodzaje darowizn istotnie się różnią w sensie podatkowym.

Dochód przed opodatkowaniem PIT można pomniejszyć o dokonaną darowiznę, nie więcej niż 6% dochodu. W tytule proszę napisać –darowizna na cele kultu religijnego. Darowiznę należy wpłacić w bieżącym roku przez bank na podane niżej konto parafii i zachować dowód wpłaty, aby okazać, gdy będzie potrzeba w Urzędzie Skarbowym ( proszę wpisać nazwę banku, nazwę parafii i numer konta).

Numer konta
Konto – 48 9226 0005 0001 6795 2000 0010